Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2

w Rzeszowie

 

V Liceum Ogólnokształcące

 

im. K. K. Baczyńskiego

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

w Rzeszowie

 

   

Gimnazjum Sportowe

w Rzeszowie

 
 

     

A K T U A L N O Ś C I

rok szkolny 2011/2012





     

29.06.2012

 
     

29.06.2012

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011-2012
     

22.06.2012

Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody

W dniu 22.06.2012 r. odbyła się kolejna wycieczka programowa z chemii i geografii do Stacji Uzdatniania Wody w Zwięczycy. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klasy
3 c GS. Uczniowie na początku zapoznali się z doliną i korytem rzeki Wisłok, rozpoznawali typową roślinność i faunę oraz uczyli się orientacji się w terenie. W Zakładzie Uzdatniania Wody zostali zapoznani z technologią uzdatniania wody, która pobierana z rzeki trafia do naszych kranów. Uczniowie zwiedzili kilka budynków m.in.: z komorą generowania ozonu,
z filtrami antracytowo- piaskowymi czy z ozonowaniem wody.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały:
pani mgr Elżbieta Szarek i pani mgr Barbara Józefczyk
BJ
     

20.06.2012

  Komers uczniów klas III Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą,
żeby młodzi nie szaleli.

Jan Kochanowski

20 czerwca 2012 roku, w naszej szkole, odbyła się dyskoteka pożegnalna dla uczniów klas III Gimnazjum Sportowego. Już od godziny 18:00 wszyscy absolwenci gimnazjum mogli potańczyć w rytmach muzyki klubowej, przygotowanej specjalnie na tą okazję, przez ucznia II klasy LO - Eryka Kota, który od kilku lat zajmuje się odtwarzaniem muzyki podczas różnego rodzaju uroczystości, nie tylko szkolnych.
Do tego w specjalnie przystrojonych salach 301,302, 308 i 315 na każdego ucznia i nauczyciela czekał poczęstunek. Zabawa trwała do godziny 21:30. W atmosferze radości i zabawy uczniowie klas trzecich pożegnali swoją "starą" szkołę.

N.P.
     

20.06.2012

  MŁODZI Z PASJĄ Aneta Jewłoszewicz

Na imię mam Aneta i przez pierwsze 16 lat wychowywałam się we wsi Malczcyce, położonej na zakręcie Odry, niedaleko Wrocławia. Od najmłodszych lat planowałam zostać wspaniałym sportowcem, lecz rodzice z obawy, że mogę zostać kaleką do końca życia, nie pozwolili mi iść do szkoły sportowej.

Od 5 roku życia zaczęłam oglądać Formułę 1. Również w tym mniej więcej wieku zaczęłam grać w szachy, w kosza, siatkówkę, piłkę nożną. W szóstej klasie wygrałam zawody w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym. W gimnazjum zaczęłam jeździć na zawody z lekkoatletyki i siatkówki. Trzecia klasa gimnazjum była decydująca. Mając świadomość, że rodzice się o mnie będą dalej martwić, miałam im powiedzieć, że jednak rezygnuję ze szkoły sportowej i mogę ostatecznie iść w kierunku ścisłym. I jak to życie lubi zaskakiwać! Zadzwonił tato, że znalazł szkołę sportową w Rzeszowie. Myślałam, iż mam marne szanse, aby dostać się do klasy sportowej V LO, jednak podjęłam to ryzyko.

O karate dowiedziałam się w wakacje na I ONŻ z Oazy (na którą trafiłam z tak zwanej "łapanki"), gdzie koleżanka z grupy trenowała i miała już zielony pas. Jest to sport dla wszystkich oraz bardzo pomaga w kształtowaniu się przede wszystkim młodego pokolenia ludzi. To nie sport taki jak boks czy inne niektóre sztuki walki, gdzie się idzie po to, aby tylko wygrać. W karate nie jest aż tak istotny wzrost i waga. Przede wszystkim liczy się determinacja do ciągłego rozwoju. Dzięki temu jest to sport, który trenuje się już przez całe życie. W dodatku daje wiele korzyści. Daje rodzicom wytchnienie przy energicznym dziecku, kształtuje jego charakter, odpowiedzialność, szacunek. W dodatku jeżeli ktoś chciałby zostać spor-towcem w innej dyscyplinie, to karate świetnie przygotowuje kondycyjnie i nie tylko, bo w końcu jest to sport ogólnorozwojowy. Mnie najbardziej pomaga w przezwyciężaniu lenistwa, czego nigdy nie ukrywałam. Wiem, że jestem parszywym leniem od najmłodszych lat, lecz dzięki sportowi, a przede wszystkim dzięki karate, zmieniam się. Choć, przyznaję, nie jest to takie proste.

Trenując już prawie 2 lata mogę powiedzieć, że w końcu znalazłam coś, co lubię, i mogę to wykorzystać w przyszłości. Choćby zostać trenerem przyszłych pokoleń. Najlepsze w tym sporcie jest to, że zawsze można odkryć coś nowego. Dla mnie każdy trening jest czymś wspaniałym, ale i tak najlepsze są sytuacje, które nigdy się nie powtórzą: każdy kolejny egzamin, wspólne wyjazdy, wspaniały obóz w Łebie względnie nasze wygłupy; karny trening, po którym prawie wszyscy straciliśmy swoje pasy za nieznajomość technik lecz dzięki jeszcze większej determinacji aby je odzyskać udowodniliśmy, że na nie zasługujemy.

Każda sytuacja czegoś nas uczy, a przynajmniej pokazuje, nad czym mamy jeszcze pracować, aby być lepszym.
Obecnie trenuję we wtorki i czwartki, lecz jeżeli ktoś chce, może przychodzić także na inne treningi, które odbywają się na Hali Podpromie w Rzeszowie od poniedziałku do piątku. Cały plan i trochę więcej możecie zobaczyć
http://niewczas.com/index.php?id=moj_klub .

Co najważniejsze, są tu wspaniali ludzie. Jeżeli chodzi o mnie, to znalazłam coś, co lubię, mogę i chcę robić. Tak właśnie ten sport stał się moją PASJĄ pomimo różnych trudności.
Karate Tradycyjne - Aneta Jewłoszewicz II F

     

19.06.2012

 

MŁODZI Z PASJĄ Dominika Bernat

Dominika Bernat jest uczennicą klasy II d V LO w Rzeszowie. Od drugiej klasy szkoły podstawowej trenuje akrobatykę sportową w Klubie Akrobatyki Sportowej Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej. Codzienne kilkugodzinne treningi zajmują dużo wolnego czasu. Nie pozostaje go zbyt wiele na naukę czy wypoczynek - tzw. wolny czas. Musi być więc dziewczyną bardzo dobrze zorganizowaną, aby podołać wszystkim obowiązkom. Można powiedzieć, że trochę inaczej niż jej rówieśnicy patrzy na świat i zdaje sobie sprawę z tego, że sukces wymaga wiele pracy.

W roku 2011 / 2012 brała udział w zawodach:

  • Puchar Polski w Akrobatyce Sportowej - Brenna 25-27 marzec 2011 r.
    I miejsce w dwójkach kobiet
  • 15 Międzynarodowy Turniej Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego - Świdnica 30 kwiecień - 1 maj 2011 r.
    III miejsce w dwójkach kobiet
  • Mistrzostwa Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej - Zielona Góra 10-12 czerwiec 2011 r.
    I miejsce w dwójkach kobiet
  • Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej - Chorzów 14-16 październik 2011 r.
    II miejsce w dwójkach kobiet
    III miejsce w trójkach kobiet
  • Turniej Gwiazdy nad Bugiem w Akrobatyce Sportowej - Winnica, Ukraina - luty 2012 r.
    IV miejsce w dwójkach kobiet
  • Mistrzostwa Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej - Warszawa 9-11 marzec 2012 r.
    V miejsce w dwójkach kobiet

Ogromnym osiągnięciem Dominiki był udział w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bułgarii - październik 2011 r. Na tych zawodach wraz z Wiktorią Wilk zajęła V miejsce w układzie dynamicznym oraz VI lokatę w układzie statycznym i wieloboju.
Niewątpliwie jest młodym talentem sportowym, a akrobatyka jest jej pasją.

     

15.06.2012

  Warsztaty ekologiczne Na plastikowym szlaku

W dniu 15.06.2012 r. odbyła się wycieczka programowa z chemii oraz geografii w ramach warsztatów ekologicznych " Na plastikowym szlaku". Udział wzięły klasy 3 a i 3b Gimnazjum Sportowego. Organizatorem była pani mgr Barbara Józefczyk i opiekunem pani mgr Elżbieta Szarek. Poznaliśmy proces segregacji oraz utylizacji odpadów, zwiedziliśmy największe w województwie składowisko odpadów w Kozodrzy k. Ropczyc.
W drodze powrotnej oddaliśmy hołd zamordowanym przez hitlerowców w obozie pracy w Pustkowie k. Dębicy. Atrakcyjność wycieczki podniosły: humor, wiedza przewodnika i obecność wolontariuszki z Armenii.
Uczniowie kl. 3a GS
     

14.06.2012

Europejski Stadion Kultury
     

13.06.2012

Spotkanie drużyny mistrzów świata 2012 w siatkówce chłopców z dyrekcją i wychowawcami
     

12.06.2012

DZIEŃ PREZENTACJI PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

Dnia 12 czerwca 2012 roku na małej sali gimnastycznej odbyła się prezentacja projektów gimnazjalnych, jakie zostały przygotowane przez uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum Sportowego. W bieżącym roku szkolnym uczniowie mieli na przygotowanie swoich prezentacji ponad osiem miesięcy. Publiczność miała możliwość zapoznać się z 15 projektami, które przygotowali uczniowie z klas IIa i IIb oraz dwóch uczniów z klas trzecich Gimnazjum.

Z klasy IIa Gimnazjum wszyscy uczniowie (30 uczniów) stanęli na wysokości zadania i przygotowali osiem ciekawych prezentacji swojej całorocznej pracy. Klasa IIb zaprezentowała sześć projektów, w których udział wzięło 20 uczniów.

Tegoroczne projekty zachęciły niewątpliwie uczniów do innego spojrzenia na prawie wszystkie przedmioty szkolne, bowiem przygotowując projekt zajmowali się np. zastosowaniem matematyki w sporcie, projektowali doświadczenia fizyczne, dokładnie zapoznali się z ochroną przyrody w Rzeszowie, poznali najsłynniejsze sanktuaria na Podkarpaciu, dowiedzieli się jak wyglądał Rzeszów dawniej a dziś.

Projekty miały różną formę: prezentacji multimedialnej, przedstawienia, wystawy, prelekcji, a nawet wykładu połączonego z degustacją tradycyjnych potraw z Wielkiej Brytanii. Za najciekawszy został uznany projekt Rzeszów dawniej i dziś, którego owocem jest piękna wystawa fotografii ze współczesnego i XIX-wiecznego Rzeszowa. Uczennice nie tylko same wykonały zdjęcia, a potem zestawiły je z dawnymi historycznymi fotografiami, ale również krótko opowiedziały historię miasta. Prezentację tego zespołu zakończył pokaz współczesnej i XIX-wiecznej mody.

Uczniowie przedstawiali owoce swojej pracy przed dyrekcją, wychowawcami, opiekunami projektów oraz swoimi kolegami, co dla niektórych było mocno stresujące, ale też mobilizujące do zachowania powagi, właściwego zaprezentowania swojej pracy, uważnego wysłuchania swoich kolegów. Prawie wszyscy uczniowie dostosowali się też do wymogu odświętnego stroju tego dnia.

Koordynator projektów gimnazjalnych

     

8.06.2012

Maraton fotograficzny

Nasze dwie uczennice: Monika KOCOŃ z klasy 2a i Justyna WIJOWSKA z 2b zajęły I miejsce w I Frankofońskim Maratonie Fotograficznym zorganizowanym w 15 miastach przez Instytut Francuski w Polsce. Nasze koleżanki biegały jak to w maratonie i robiły zdjęcia do czterech tematów podawanych o godzinie 10 i 14 w języku francuskim. Następnie wybrały 4. i przesłały do głównego sztabu konkursu.
Chcę również poinformować, że wszystkie zdjęcia zrobione w tym dniu w całej Polsce znajdziecie na stronie:
http://institutfrancais.pl/marathon-photo/

Na tej stronie możecie również OD DZISIAJ
głosować
Wystarczy kliknąć na zdjęcia z danego miasta, potem wybrać konkretną ekipę i oddać swój głos!
Jak to zrobić? Wchodzicie na wyżej podany adres, następnie wybieracie miasto, w którym odbywał się maraton i pojawiają się wszystkie ekipy biorące udział w danym mieście. Klikacie na wybraną ekipę, po kliknięciu pojawi się prezentacja ich zdjęć, a nad nią napis: "Glosuję na/Je vote pour". W ten sposób oddajecie swój głos. Głosujemy na nasze koleżanki-drużyna nazywa się << Wegetarian Team>> i liczymy na wsparcie całej szkoły i nie tylko Testując głosowanie przekazuję informację, że na daną ekipę można zagłosować tylko raz z jednego adresu IP. Zachęcajcie Waszych znajomych, rodzinę, przyjaciół do głosowania na Wegetarian Team - nasze dziewczyny

Najlepsza drużyna, która uzyska największą liczbę głosów otrzyma nagrodę publiczności.

Brygida Pastuła-Szeląg

     

6.06.2012

Piłkarz Krzysiek. Z witryny sklepowej do świata sportu

Nazywa się Krzysztof Kamil, zupełnie jak patron szkoły (poeta Baczyński), ma 180 cm wzrostu i mimo szczupłej budowy ciała waży przyzwoite 80 kg. - Dzięki temu, że jest wysportowany. Ważą mięśnie - mówi Wojciech Wilk, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie, z którym Krzysiek przez kilka tygodni dzielił gabinet. Teraz na czas mistrzostw piłkarz Krzysiek stacjonuje przed szkołą Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,11878054,Pilkarz_Krzysiek__Z_witryny_sklepowej_do_swiata_sportu.html#ixzz1x5kkyBGZ

     

6.06.2012

 

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Więc ty w gwieździe się pocznij wysokiej,
Przejdź człowiekiem.

Krzysztof Kamil Baczyński

4 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości, patrona szkoły, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pytania dotyczyły szczegółów życia poety oraz znajomości treści utworów.
Wyróżnione w konkursie zostały dwie uczennice z klasy II a:
Aleksandra Fudali i Izabela Bać, które otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów Empik.
Kolejny konkurs w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy!!!

Organizatorki konkursu: mgr Marta Zagórska i mgr Natasza Prokop.

     

6.06.2012

JOHNSON FERRY HIGH SCHOOL CHOIR
     

1.06.2012

JOHNSON FERRY HIGH SCHOOL CHOIR
z wizytą w naszej szkole 6 czerwca 2012 r.


9:30 - występ chóru na małej sali gimnastycznej

10:30 - spotkania w klasach lekcyjnych

11:30 - mecz piłki siatkowej dziewcząt

zobacz też
http://www.strefaimprez.pl/rzeszow/koncert-choru-gospel-johnson-ferry-high-school-choir-104518

     

18.05.2012

Dzień Niemiecki

18 maja 2012 r. zorganizowano w naszej szkole Dzień Niemiecki.
Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum Sportowego.
Uczniowie brali udział w licznych konkursach:
1. Konkurs ze znajomości geografii i kultury Niemiec.
2. Konkurs na "łamańce" językowe.
3. Konkurs ze znajomości niemieckich utworów muzycznych.
4. Konkurs ze znajomości języka niemieckiego.

Uczniowie zaprezentowali również krótkie referaty dotyczące kuchni niemieckiej, i innych ciekawostek z życia Niemiec.
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Jugendwerk - Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży

Dzień Niemiecki przygotowały nauczycielki języka niemieckiego:
Jolanta Kowalczyk, Danuta Pacholika, Małgorzata Soja-Furman.

Opracowała Małgorzata Soja-Furman

     

15.05.2012

221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

15 maja 2012 r. młodzież naszej szkoły uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowano krótki montaż poetycko - muzyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I i III Gimnazjum Sportowego, klasy II b, II a i Ie Liceum Ogólnokształcącego. Montaż ten uświetniono recytacją wierszy, śpiewem oraz prezentacją historyczną przypominającą nam to szczególne wydarzenie tak ważne w dziejach naszej Ojczyzny. Młodzież przygotowała tą uroczystość pod kierunkiem: Danuty Pacholickiej, Anny Długosz i Magdaleny Madejczyk.
DP

     

27.04.2012

Pożegnanie abiturientów 2012

27 kwietnia 2012 r. odbyła się szkolna akademia pożegnania abiturientów. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wysłuchania hymnu Polski. Następnie głos zabrał mgr Wojciech Wilk - Dyrektor ZSO Nr 2, który życzył młodzieży powodzenia na maturze i sukcesów w dorosłym życiu. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Dyrekcji Szkoły świadectwa i nagrody książkowe oraz złożyli podpis w Złotej Księdze.
Tytuł primum inter pares otrzymali:
1. Piotr Kozub III MS - 5,13
2. Michał Nieckarz III MS - 5,13
3. Jakub Czubiński III MS - 4,88
4. Piotr Kłak IIIg - 4,87
5. Piotr Świst III MS - 4,81
Następnie młodzież klas maturalnych pożegnała sztandar szkoły.
Bardzo miłym punktem uroczystości była specjalna dedykacja Pana Dyrektora - piosenka Maryli Rodowicz Niech żyje bal.
Po jej wysłuchaniu rozpoczęła się część artystyczna pt.
JAŚ KOWALSKI
czyli
Ostatni dzień w szkole.
Historia licealistów
z lat szkolnych 2009-2012
w czternastu księgach
wierszem
Przedstawiciele wszystkich klas maturalnych, trawestując Pana Tadeusza A. Mickiewicza, podziękowali nauczycielom
i wychowawcom za trud wychowania, kształcenia oraz przygotowania do dorosłego życia.
Maturzyści, którzy wystąpili w akademii: Patryk Gosztyła ( Adam Mickiewicz), Gabriela Ślońska, Oskar Lipp, Adrianna Szczepańska, Karolina Pinkowska, Paulina Folwarska, Patrycja Kalamarz, Katarzyna Piekłowska, Jakub Djabou, Radosław Przybyło, Jakub Hanulak, Kamil Kozak, Milena Rabczak, Dawid Król.
Swoją obecnością akademię uświetnili również uczniowie kl. II e: Dawid Bartkiewicz, Karol Wilk, Arkadiusz Drożdżal, Hubert Więcek - scenka, uczennica kl. I b Magdalena Maciej - taniec, Patrycja Żak kl. I a- śpiew, Eryk Kot kl. II a - obsługa techniczna.
Uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z wychowawcami, którzy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły.

Część artystyczną przygotowały: mgr Wioletta Trześniowska - Wołowiec, mgr Anna Długosz, mgr Anna Bożek, mgr Barbara Supel.
WTW
     

26.04.2012

Dzień otwarty Gimnazjum Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
     

20.04.2012

Wideo kurs z matematyki dla maturzystów

Wideo kurs z matematyki dla gimnazjalistów

     

19.04.2012

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KOMILA BACZYŃSKIEGO

Już po raz dziewiąty gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych Rzeszowa i okolic, na Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tegoroczna edycja konkursu została nieco zmieniona i oprócz recytacji obejmowała również utwory muzyczne do słów poety.
Z zadowoleniem stwierdzamy, że impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników. W tym roku zgłosiło się 54 recytatorów z 14 szkół. Ponadto w kategorii poezja śpiewana wystąpili reprezentanci z 2 szkół.
Występy oceniało jury w składzie: pani dr Beata Romanek z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pani mgr Elżbieta Ostrowska wicedyrektor naszej szkoły oraz pani mgr Ewa Szach nauczycielka języka polskiego. Podsumowując konkurs dr Beata Romanek podkreśliła wysoki poziom tegorocznych recytacji.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce - ADRIANNA KIEŚ z Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie
II miejsce - KAROL MIGUT z Gimnazjum w Jasionce
III miejsce - ALEKSANDRA CHUCHLA z Gimnazjum w Zaczerniu
Ponadto przyznano trzy równorzędne wyróżnienia dla:
POULINY GRYS Z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie
KAMILA POŹNIAKA z Gimnazjum w Zaczerniu
WOJCIECHA ZAWIŁO z Gimnazjum nr 5 w Rzeszowie
Dużym zaszczytem dla naszej szkoły jest fakt że od tego roku Honorowy Patronat nad konkursem sprawują:
Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom i zapraszamy za rok.
Organizatorami konkursu byli: mgr Małgorzata Wójcik, mgr Władysława Sieczkowska, mgr Ewa Szach i mgr Anna Długosz.
MW

     

2.04.2012

 
     

2.04.2012

  Wieczór filmowy dla uczniów gimnazjum i liceum

Pierwszy raz w tym roku szkolnym odbył się wieczór filmowy dla uczniów gimnazjum i liceum. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: dla ambitnych 33 sceny z życia, dla amatorów lżejszego repertuaru - Listy do M.
Dlatego chętnych do wspólnego oglądania nie brakowało. Były wyśmienite pierniczki (dzięki, Ada) i herbatka. Niebawem kolejne spotkanie!
Natasza Prokop i Renata Kuzicka.

     

21.03.2012

Wybory Miss i Mistera Szkoły 2012

Dzień wiosny w tym roku szkolnym obchodziliśmy 21 marca. Jednymi z wielu atrakcji tego dnia były
WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY oraz SEANSE FILMOWE, przygotowane przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z panią mgr Nataszą Prokop, panią mgr Urszulą Górecką i panią mgr Agnieszką Piwińską-Malec. W sumie uczniowie obejrzeli 4 filmy:
Diabeł ubiera się u Prady,
Kod Leonarda da Vinci,
Asterix i Obelix. Misja Kleopatra,
Skarb narodów2.

Kandydaci walczący o koronę Miss i Mistera Szkoły musieli zaprezentować się przed Jury (oraz publicznością) w ciekawych strojach, ponadto mieli za zadanie wcielić się w dowolną postać płci przeciwnej. Walka była zażarta, gdyż nagrodą główną był DZIEŃ BEZ PYTANIA.
Szczęśliwymi zwycięzcami zostali:
Joanna Chochoń z klasy II d - MISS SZKOŁY
Jakub Tronina z klasy III b GS - MISTER SZKOŁY
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Dziękujemy panu Dyrektorowi mgr Wojciechowi Wilkowi, pani mgr Małgorzacie Mazurkiewicz, pani mgr Magdalenie Baran i panu mgr Janowi Kustrze, za cierpliwe jurorowanie wyborom.

N.P.
     

21.03.2012

NASZE PASJE

21 marca 2012 roku odbyła się w naszej szkole II edycja imprezy, na której prezentowali swoje zainteresowania, talenty i umiejętności uczniowie Gimnazjum Sportowego i Liceum Ogólnokształcącego. Tym razem pod hasłem Pasje 2011/2012. Organizatorem tej imprezy była mgr Barbara Pajer, mgr Agnieszka Muszyńska - Dral oraz mgr Barbara Supel. Scenariusz opracowała B. Pajer, o wystrój zadbały panie A. Muszyńska-Dral i B. Supel. Spotkanie poprowadzili uczniowie: Sylwia Serafin z klasy II b LO i Dominik Baran z klasy I g LO. W wiosennej atmosferze można było wysłuchać i obejrzeć występy wykonawców:

1. Klaudii Szydełko z klasy II a LO w piosence One more time.
2. Adriana Stojka, Urszuli Żuczek, Macieja Szeli, Patrycji Wilk oraz Damiana Piątka z klasy II b LO w skeczu Paranormalni psycholodzy.
3. Jakuba Zella, Adriana Stachury, Sebastiana Kamińskego oraz Alberta Gąsiura z klasy 1 g LO w pokazach akrobatycznych.
4. Łukasza Skiby z klasy I f LO i jego kolegi Kacpra Przepióry z VI Liceum w Rzeszowie w tańcach jumpstyle.
5. Dawida Króla z klasy III b LO, który na akordeonie zagrał wiązankę utworów Mołdawianka oraz Kozacy w Berlinie.
6. Karoliny Szeli z klasy I d LO oraz Dominiki Bernat z klasy II d LO w pokazach akrobatycznych.
7. Sylwii Banek, Sylwii Pacak, Agnieszki Szpar, Moniki Pacławskiej, Justyny Ochwasty oraz Małgorzaty Pacześniak z klasy 1 b GS w skeczu Trudne sprawy.

II edycja Pasje 2011/2012 została zamknięta słowami:

Warto spotykać w życiu ludzi z pasją.
Pasją, która nie tylko inspiruje,
ale również pomaga żyć,
czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem.


I dlatego życzymy wszystkim wykonawcom wytrwałości, namiętności, entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, abyście mogli zaprezentować je w przyszłym roku.
B.P.

     

21.03.2012

Kuchnie Świata-degustacja potraw z różnych stron świata
     

21.03.2012

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
     

15.03.2012

Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

W dniu 15 marca 2012 r. w czytelni szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów, z gimnazjum i liceum. Na spotkanie zaproszono uczniów z klasy Ia liceum i IIIc gimnazjum wraz z nauczycielami. Spotkanie rozpoczęto od prezentacji multimedialnej na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego, przygotowanej przez uczennicę z klasy IId liceum Klaudię Chmielowicz.
Po recytacji uczestników konkursu, ogłoszono wyniki. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
I miejsce - Bartosz Ślączka z kl. IIIc gimnazjum
II miejsce - Ewa Lachtara z kl. Ib liceum
III miejsce - Ewa Majchrowska z kl. Ic liceum
Wyróżnienie - Martyna Mendoń z kl. IIIc gimnazjum
AS

     

12.03.2012

  Wyniki konkursów
w ramach
Jubileuszu 35-lecia V Liceum Ogólnokształcącego
i 55-lecia założenia Szkoły Podstawowej Nr 9
w Rzeszowie


Jury konkursów w składzie: Lucyna Bialic, Janina Kryńska, Małgorzata Soja- Furman, Helena Woźniak oraz Marta Zagórska ustaliło w dniu 12.03.2012 następujące wyniki:

-
w kategorii "Plakietka jubileuszowa":
I miejsce dla Aleksandry Gapińskiej z kl. If
II miejsce dla Patryka Sapińskiego z kl. Ie
III miejsce dla Marzeny Kasiak z kl. IIb
Wyróżniono Jakuba Szybkę z kl. Ig
oraz Katarzynę Kiwak z kl. IIb GS

-
w kategorii "Prezentacja multimedialna" wyróżnienie otrzymali:
Paweł Kuśmierczak z kl. Ig,
Kamil Micał z kl. IIf
oraz Radosław Przybyło z kl. IIId.
LB
     

9.03.2012

Wspomnień czar

9 marca br. w ramach projektu "Wspomnień czar" realizowanego z okazji jubileuszu naszej szkoły uczniowie klas IId i IIe mieli okazję spotkać się z emerytowaną nauczycielką Panią Kazimierą Maciołek, która podzieliła się wspomnieniami z okresu pracy w SP9 i V LO w Rzeszowie.
Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak wyglądały lekcje wychowania fizycznego i biologii, obowiązujący strój szkolny, współpraca z rodzicami w latach sześćdziesiątych.

M. Soja-Furman

     

8.03.2012

Warsztaty ENTER YOUR FUTURE organizowane przez AIESEC

     

28.02.2012

Rekolekcje
     

20.02.2012

Studniówka 2012
     

16.02.2012

Sportowiec Roku 2011
     

16.02.2012

Bal Sportowca

16 lutego w naszej szkole, jak co roku, odbył się BAL SPORTOWCA na którym, zagrał DJ ROBO. Samorząd uczniowski wspólnie z DJ'em wybrali króla i królową balu. Zabawa była wyśmienita!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów w przyszłym roku.

N.P.

     

1.02.2012

  Nowa hala sportowa przy ul. Hetmańskiej za 7,5 mln zł

art 2012-02-01, ostatnia aktualizacja 2012-01-31 19:31:05.0

Budynek ma być gotowy w 2014 roku. W hali będą boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Przy nich będzie trybuna, która pomieści 350 widzów.
Realizację tej inwestycji przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej zainteresowanych było aż osiem firm i konsorcjów. - Ich oferty wahały się od 7,5 mln zł do 17. Wybraliśmy najtańszą ofertę, którą złożyło konsorcjum trzech firm: PDEM, P&M i Jamako - informuje Maciej Chodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Hala ma mieć w najwyższym punkcie 12,5 metra wysokości. - Wymiary budynku to 64 na 46 metrów. W hali zmieści się 5 boisk. Największe przeznaczone będzie do gry w piłkę nożną, nieco mniejsze będzie do siatkówki. Trzy najmniejsze boiska będą do gry w koszykówkę - tłumaczą pracownicy miejskiego wydziału gospodarki komunalnej i inwestycji. Obiekt powstanie w miejscu znajdujących się przy szkole asfaltowych boisk. - Z tym, że ostatnie boisko, najbliżej ogrodzenia, nie zostanie zabudowane, nadal będzie służyło uczniom - zaznacza Chłodnicki.

Rok 2012 zarezerwowany jest na zaprojektowanie hali i zdobycie wszelkich niezbędnych pozwoleń. Realizacja to lata 2013 - 2014. Gdzie w czasie budowy będą odbywały się szkolne zajęcia wychowania fizycznego? - Tak jak już powiedziałem, jedno z boisk nie będzie zabudowywane. Poza tym przy szkole przy Hetmańskiej jest sala gimnastyczna, a w pobliżu znajduje się też stadion miejski, który można wykorzystać do przeprowadzenia tego typu zajęć - mówi rzecznik.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl Agora SA

     

25.01.2012

Gościnnie w ZSS im. UNICEF

Już po raz drugi uczniowie VLO byli gośćmi Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF-u w Rzeszowie. Podobnie jak w ubiegłym roku, licealiści przygotowali dla wychowanków szkoły specjalnej zabawę karnawałową. Uczennice klasy IIIf: Adrianna Szczepańska, Marlena Bać, Aneta Krztoń, Paulina Mucha oraz Justyna Gilarska poprowadziły to spotkanie; były konkursy z nagrodami, zagadki, dobra muzyka i, co najważniejsze, mnóstwo ciepłych uczuć i roześmianych twarzy. Niewątpliwą atrakcją była bajka pt. "Książę szuka żony" wystawiona przez uczniów klasy Ia LO. Aktorzy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem i obiecali, że jeszcze nie raz przekroczą progi gościnnej szkoły.
rk.

     

18.01.2012

  Konkurs na plakat " Moja szkoła"

Regulamin konkursu:

1. Cele:
- przybliżenie uczniom historii szkoły,
- kultywowanie tradycji i krzewienie ich w środowisku lokalnym,
- pobudzanie aktywności twórczej i promowanie młodzieży uzdolnionej plastycznie

2. Zasady:
- konkurs przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych,
- indywidualne wykonanie pracy,
- możliwość zgłoszenia kilku plakatów,
- format dowolny,
- technika dowolna ( farby, pastele, kredki, collage itp.)
- termin składania podpisanych prac- do 17.02.2012. u pani mgr H. Woźniak,
- zagwarantowane atrakcyjne nagrody,
- termin ogłoszenia wyników: druga połowa lutego

Organizatorzy
     

18.01.2012

  Szkolny konkurs na projekt plakietki jubileuszowej " Jubileusz szkoły "

Regulamin konkursu:

1. Cele:
- przybliżenie uczestnikom historii szkoły,
- kultywowanie tradycji szkolnych i krzewienie ich w środowisku lokalnym,
- pobudzanie aktywności twórczej i promowanie młodzieży
uzdolnionej plastycznie

2. Zasady:
- konkurs przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych i licealnych,
- indywidualne wykonanie projektu,
- możliwość zgłoszenia kilku prac,
- format A 5,
- technika: grafika komputerowa, malarstwo, rysunek, collage,
-forma plastyczna plakietki powinna nawiązywać swoimi elementami do jubileuszu szkoły,
- przewidziane atrakcyjne nagrody,
-termin składania prac do 17.02.2012. u pani mgr H. Woźniak,
- ogłoszenie wyników: druga połowa lutego

Organizatorzy
     

18.01.2012

  Szkolny konkurs na prezentację multimedialną " Z historii naszej szkoły"

Regulamin konkursu:

1. Cele:
- przybliżenie uczniom historii szkoły,
- kultywowanie tradycji szkolnych i krzewienie ich w środowisku lokalnym,
- pobudzenie aktywności twórczej i promowanie młodzieży uzdolnionej plastycznie

2. Zasady:
- konkurs przeznaczony dla uczniów klas licealnych,
- indywidualne wykonanie pracy,
- technika: program PowerPoint,
- zagwarantowane atrakcyjne nagrody,
-termin składania prezentacji do 17.02.2012. u pani mgr H. Woźniak,
- ogłoszenie wyników: druga połowa lutego

Organizatorzy
     

22.12.2011

Wigilie klasowe
     

22.12.2011

Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły

Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły odbyło się 22 grudnia 2011r. Uczestnicy mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów LO, przede wszystkim z klas Ia,Ib oraz IIIa.
W świąteczny nastrój wprowadziły obecnych tradycyjne kolędy przygotowane przez zespół mgra Sławomira Barana.
RK

     

22.12.2011

 
     

19.12.2011

 

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 16 grudnia 2011 r. , w czytelni szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Ozdobę Choinkową. Konkurs ten został zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów gimnazjum. Siedem prac zostało nagrodzonych za oryginalne wykonanie i ciekawy pomysł. Uczniowie otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły.
A. S.

     

10.12.2011

Mikołaj w szkole

10 grudnia 2011r. odbyło się mikołajkowe spotkanie dla dzieci pracowników szkoły. Oczekiwanie na paczki z prezentami zostało uprzyjemnione oglądaniem spektaklu pt. "Książę szuka żony", w którym zaprezentowali się uczniowie klasy I a Liceum Marlena Bać, Aneta Krztoń, Paulina Mucha, Adrianna Szczepańska, Michał Kwas i Jakub Mac z klasy III f LO przygotowali i przeprowadzili zabawę mikołajkową dla milusińskich.
RK

     

9.12.2011

Zalotnica niebieska
120 rocznica urodzin Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

W dniu 9 grudnia, w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, słynnej poetce dwudziestolecia międzywojennego. Program obejmował prezentację multimedialną, recytację wierszy autorki oraz utwory muzyczne do słów poetki. Na spotkanie przybyli: dyrekcja szkoły, uczniowie (IIa, IIb, IIIa, IIIb liceum) i nauczyciele języka polskiego uczący w tych klasach. Program ten został przygotowany przez bibliotekę szkolną oraz uczennice klasy IIb i IIIf liceum.
ADA

     

3.12.2011

ROK 2011 ROKIEM MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

3 grudnia 2010 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie.
"W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawia oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców naszych czasów, którego przełomowe odkrycia przyczyniły się do światowego rozwoju nauki".
23 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta sesja popularno-naukowa zorganizowana z okazji 100 rocznicy otrzymania nagrody Nobla przez Marię Skłodowską-Curie w dziedzinie chemii. Na program, który przybliżył nam sylwetkę i działalność polskiej uczonej, złożyły się fragmenty listów i wierszy pisanych przez Marię Skłodowską oraz inscenizacje scen z życia i pracy w laboratorium. Pokaz multimedialny oraz komentarz wzbogaciły prezentację sylwetki najwybitniejszej polskiej uczonej. W sesji uczestniczyli następujący uczniowie:
* jako Maria Skłodowska - Karolina Filip oraz Sabina Kotarba,
* jako Piotr Curie - Bartłomiej Rygiel,
* jako recytatorzy - Sylwia Serafin, Gabriela Pastuła, Katarzyna Płonka,
* jako narratorzy - Magdalena Ferenc, Elżbieta Gruba, Sylwia Serafin, Mateusz Szurlej,
* śpiewała - Klaudia Szydełko,
* obsługa multimedialno-techniczna - Karolina Zdrada i Eryk Kot.
Sesję przygotowała:
mgr Barbara Józefczyk

     

1.12.2012

  SZKOLNY KONKURS Sprawdź, co wiesz o HIV i AIDS

Jak co roku, w grudniu, w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Jego organizatorkami były mgr Barbara Pajer oraz mgr Agnieszka Muszyńska - Dral. Cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów gimnazjum jak i liceum. Celem konkursu było zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu: działania wirusa HIV, przebiegu zakażenia, dróg zakażenia, zachowań ryzykownych i zachowań bezpiecznych. Konkurs promował postawy: szacunku wobec innych, przeciwdziałania uzależnieniom, odpowiedzialności za własne życie oraz w kontaktach międzyludzkich, współczucia i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Kształtował on również umiejętności: zachowań asertywnych, samodzielnego podejmowania decyzji, wyrażania własnych sądów i opinii oraz wykorzystania zdobytej wiedzy do podejmowania racjonalnych decyzji.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat HIV i AIDS. W styczniu uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Na poziomie klas licealnych:
I miejsce zajęły ex aequo:
Katarzyna Biedroń z klasy 1 c
Monika Węgrzyn z klasy 2 a

Na poziomie klas gimnazjalnych:
I miejsce zajął: Kacper Totoń z klasy 1 a
II miejsce zajęli ex aequo:
Dawid Majewski z klasy 1 a
Katarzyna Kiwak z klasy 2 b

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy olbrzymiej wiedzy i zapraszamy za rok
B.P.

     

23.11.2011

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA połączona z akcją charytatywną
dla Adriana Beściaka

22 listopada w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA połączona z akcją charytatywną dla Adriana Beściaka, ucznia klasy I d LO, który w czerwcu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Każdy kto pojawił się w tym czasie na małej sali gimnastycznej, mógł potańczyć, przy dobrej muzyce i z kart wywróżyć swoją przyszłość na kolejny miesiąc! (to za sprawą uczennic klasy 3b GS) i co najważniejsze, pomóc koledze.
Przedstawiciele SU, jeszcze przez kolejne 2 dni po zabawie andrzejkowej, zbierali pieniądze dla Adriana, więc wszyscy, którzy chcieli włączyć się w akcję, mieli taką możliwość.
W pomoc zaangażowała się cała szkoła. Od dyrekcji po nauczycieli, uczniów czy pracowników administracji. Martyna Staniszewska z klasy II c LO, specjalnie na tę okoliczność, zrobiła około 100 prześlicznych, świątecznych aniołków z masy solnej, które sprzedawała w atrakcyjnych cenach - 80% zebranych pieniędzy drugoklasistka przeznaczyła na pomoc Adrianowi, (pozostałe 20% przeznaczyła na pokrycie kosztów materiału, ozdób, farb). Razem udało nam się zebrać całkiem pokaźną sumę pieniędzy, którą przelaliśmy na konto Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak z Brzozowa, do której należy Adrian.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, nawet w najdrobniejszy sposób
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zaś Adrianowi życzymy dużo zdrowia i samych słonecznych dni.... TRZYMAMY KCIUKI!!!!


Samorząd uczniowski

     

10.11.2011

Dzień Patrona Szkoły

Dzień 10.11.2011 był Dniem Patrona Szkoły. Program artystyczny z tej okazji przygotowali uczniowie klas: II a, II c, III b Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość uświetnił chór uczniów Gimnazjum Sportowego pod kierunkiem pani mgr A. Długosz. Gościnie wystąpiła absolwentka naszej szkoły Ewa Siembida. W duecie z Klaudią Szydełko, uczennicą klasy II a, zaśpiewały one utwory K.K.Baczyńskiego. Dekorację przygotowały uczennice klasy II c - Martyna Staniszewska i Barbara Szpiech. Za program odpowiedzialni byli: mgr H. Woźniak, mgr U. Górecka, mgr B. Wąsacz.
UG

     

24.10.2011

Pielgrzymka maturzystów V Liceum Ogólnokształcącego do Częstochowy
     

21.10.2011

Dzień Papieski 2011

W dniu 15 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w programie artystyczno-multimedialnym: "Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy", który został zaprezentowany w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej. Program ten przygotowali katecheci i uczniowie z okazji XI Dnia Papieskiego. Jego tematem był refleksja nad modlitwą Papieża. Teksty papieskie przeplatane były utworami wokalnymi w wykonaniu byłych uczennic Ewy Siembiedy i Magdaleny Serafin oraz grupy muzycznej działającej w naszej szkole.
SB

     
20.10.2011 ZABAWY INTEGRACYJNE Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ Z OKOLICZNYCH PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ

20 października 2011 r. w V Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, w ramach programu z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych - promującego organizację imprez bezalkoholowych na rzeszowskich osiedlach, miało miejsce kilka wydarzeń. Odbyły się: mecz piłki siatkowej dziewcząt z gimnazjów (wygrały zawodniczki z Gimnazjum Sportowego), mecz piłki nożnej chłopców ze szkół podstawowych (wygrali uczniowie z dziesiątki) i mecz piłki nożnej chłopców z gimnazjów (zwyciężyli uczniowie z gimnazjum nr 6). Obok tego na małej sali gimnastycznej akrobaci z V LO i z Gimnazjum Sportowego dali pokaz swoich umiejętności, co wzbudziło ogólny podziw i entuzjazm. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Moje marzenia.
Nikt nie wyszedł bez nagrody. Dzieci dostały piłki, okulary na basen, dyplomy, książki i albumy. Tym, którzy marzyli w swoich pracach plastycznych o jeździe konnej, marzenia się spełniły - otrzymali zaproszenia na jazdę do KJK Bajdur w Woli Cichej, a szczęśliwcy wylosowali bilety do kina Zorza.

W imprezie udział wzięło 300 osób z 6 placówek oświatowych Rzeszowa:
. Przedszkole Publiczne Nr 13
. Przedszkole Publiczne Nr 41
. Szkoła Podstawowa Nr 10
. Szkoła Podstawowa Nr 17
. Gimnazjum Nr 6
. Gimnazjum Sportowe.

Celem zadań było:
. aktywne spędzanie czasu;
. propagowanie sportu i sportowej rywalizacji;
. kształcenie umiejętności współdziałania w grupie;
. utożsamianie się ze społecznością osiedla i szkoły;
. zaprezentowanie umiejętności plastycznych.

Opiekę nad programem sprawowały Barbara Rzepka i Ewa Szach.

ESz

     

19.10.2011

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Rzeszowa w roku szkolnym 2010/2011
     

14.10.2011

 
     

13.10.2011

Dzień Nauczyciela 2011

Dnia 13 października 2011 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Uroczyste przemówienie pana Dyrektora mgra Wojciecha Wilka rozpoczęło akadamię, a następnie odbyło się uroczyste wręczenie okolicznościowych nagród nauczycielom oraz pracownikom administracji szkolnej. Hasłem przewodnim akademii były słowa mówiące ile w życiu każdego z nasz znaczy pasja, jak bardzo pomaga nam w rozumieniu świata. Przedstawienie-koncert życzeń dla nauczycieli i innych pracowników szkoły przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych. Przedstawienie zakończył kabaret przygotowany przez uczniów liceum, który okazał co dzieje się z nami, kiedy nie potrafimy w życiu odnaleźć swojej pasji.
Program artystyczny przygotowały: Anna Długosz, Magdalena Baran, Anna Korab.

AK

     

12.10.2011

 

Wycieczka szkolna do Wrocławia

W dniach10-12 października 2011 uczniowie klas: I e, II a, II c, III d uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Młodzież miała okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w tym: serce wrocławskiego Starego Miasta - Rynek, Ratusz, kamieniczki Jaś i Małgosia, Pod Złotym Słońcem, Uniwersytet, Ossolineum, Panoramę Racławicką, kościół św. Marii Magdaleny, Ostrów Tumski, katedrę św. Jana Chrzciciela; poza centrum: Halę Stulecia, Ogród Japoński, Ogród zoologiczny.
W pamięci zostały nam niezapomniane wrażenia i miłe wspomnienia. Opiekunowie wycieczki pani mgr B. Wiater i mgr U. Górecka dziękują uczestnikom za dyscyplinę i kulturalne zachowanie. Oby więcej takich wspólnych, udanych wyjazdów.
UG

     

02.10.2011

  Nasza szkoła przystąpiła do Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej "KinoSzkoła" realizowanego przez kino Zorza w Rzeszowie.

Autorzy Programu deklarują, że "napisany on został na bazie podstaw programowych (w szczególności języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o sztuce, wiedzy o społeczeństwie, historii, szkolnych programów wychowawczych), tytuły filmów dobrano stosownie do danego zagadnienia, a nie zagadnienie do tytułu filmowego".
Warsztaty Medialne prowadzone mają być w atrakcyjnej, aktywizującej formie. Wybraliśmy, przy pomocy uczniów II d, pięć filmów.
Są to: Lincz, w reżyserii K. Łukaszewicza; Once J. Carney'a, Świnki R. Glińskiego, Twardziel D. Bucka i Sala samobójców J. Komasy.
W Programie wezmą udział wybrane klasy I i II V LO. O wrażeniach opowiemy po pierwszych zajęciach, które odbędą się 28 października.
ESz

     

29.09.2011

Wycieczka klasy 1E
     

19.09.2011

Otrzęsiny klas I Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie

W dniu 19 września 2011 roku w naszej szkole odbyły się OTRZĘSINY klas I Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie, których organizatorami byli:
Samorząd klasy III b GS (pod opieką pań: mgr Nataszy Prokop i mgr Anny Korab),
oraz wychowawcy klas:
Ia GS (mgr Maciej Bieniasz),
Ib GS (mgr Ewa Ryszka),
Ic GS (mgr Helena Woźniak - Sowa).
Walcząc o TORT DYREKTORA SZKOŁY, uczniowie brali udział w wielu ciekawych konkurencjach, przygotowanych przez starszych kolegów, takich jak: golenie balona, jedzenie różnego rodzaju mieszanek wybuchowych typu: ogórek z czekoladą, czy pokonywanie specjalnie przygotowanego toru przeszkód.
Po zakończonych zmaganiach Pan Dyrektor pasował wszystkich na prawowitych uczniów Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie, a zwycięskiej klasie Ic GS wręczył przepyszny tort, którego wystarczyło dla wszystkich uczestników otrzęsin.

N.P.

     
17.09.2011   "EXPEDYCJE KLUBU EKO" - interaktywne warsztaty edukacyjne dla młodzieży

16 września 2011r. uczniowie klasy II b GS pod opieką pani Magdaleny Muryas i Agnieszki Muszyńskiej - Dral wyruszyli na wycieczkę "ekologiczną" wybierając trasę "Śladami bobrów" na terenie gmin Rzeszów - Błażowa. Podczas tej wyprawy odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach realizacji projektu "Expedycje Klubu Eko" - uczestnicy poznawali tajemnice przyrody, zagrożenia wynikające z utraty bioróżnorodności oraz sposoby przeciwdziałania degradacji ekosystemów.
Pierwszym etapem były zajęcia pt "Czy wiem, gdzie z tym śmieciem?" na modelowym gnieździe recyklingowym w Rzeszowie przy Szkole Podstawowej Nr 27.
Następnie pojechaliśmy do Załęża, gdzie znajduje się Zakład gromadzenia i segregacji odpadów. Tam przewodnik opowiadał jak funkcjonuje ów zakład oraz przybliżał dane statystyczne dotyczące zawartości typowego domowego kosza.
Następnie wyruszyliśmy w plener - pojechaliśmy autokarem do Mójek.
Po drodze podziwialiśmy panoramę Pogórza i obserwowaliśmy zmiany, jakich dokonał przez stulecia człowiek, karczując lasy pod uprawę. Gdy dojechaliśmy na miejsce biwakowe weszliśmy do rezerwatu, który został ustanowiony w 1997 r. dla ochrony wprowadzonych tu w 1988 r. bobrów. Ścieżka prowadzi przez urokliwy las i pełne życia podmokłe łąki.
Z dala od cywilizacji łatwo natrafiliśmy na ślady żerowania bobrów. Widać ścięte drzewa ze śladami bobrzych zębów. Idąc ścieżką po mokrych, zabagnionych łąkach rezerwatu zwracaliśmy uwagę na wielkie połacie trzcin oraz imponujące tamy na rzece, a także piękny fragment lasu łęgowego z jesionem wyniosłym, topolami, olchą czarną oraz wierzbą białą i kruchą. Po drodze przewodnik organizował różne gry i zabawy edukacyjne.
Następnie wyszliśmy z rezerwatu i w spacerowym tempie doszliśmy do miejsca biwakowego, gdzie rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbasę. Na koniec przewodnik wręczył indywidualne certyfikaty potwierdzające udział w poszukiwaniu Ekolandii.

AMD

     

17.09.2011

Wycieczka klasy 2D

Dnia 16 września bieżącego roku nasza klasa 2D udała się na wycieczkę integracyjną do stadniny koni "Bajdur" w Woli Cichej nieopodal Rzeszowa. Po przyjeździe na miejsce profesjonalna instruktorka jazdy, Pani Bernarda Kulesza, zaprezentowała nam, jak należy jeździć konno, pokazywała różne chody kania i skoki przez przeszkody. Następnie mieliśmy możliwość obcowania ze zwierzętami, mogliśmy je czesać, a nawet osiodłać i spróbować swoich sił w jeździe wierzchem.
Wrażenia były niesamowite. Kolejną atrakcją wycieczki było pieczenie na grillu kiełbasek. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i z pewnością będziemy chcieli tam wrócić.

Klasa II D LO

     

01.09.2011

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. W tym dniu szczególnie uroczyście powitaliśmy uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie. Dzień ten rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. O godzinie 9.30 na małej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych, oraz ich wychowawcy, których po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i wysłuchaniu hymnu serdecznie powitał Dyrektor Szkoły Pan mgr Wojciech Wilk.
Po krótkim przemówieniu przedstawił on wychowawców klas pierwszych:
I a GS - mgr Maciej Bieniasz
I b GS - mgr Ewa Ryszka
I c GS - mgr Helena Woźniak-Sowa
I a - mgr Agnieszka Piwińska-Malec
I b - mgr Wioletta Trześniowska-Wołowiec
I c - mgr Anna Korab
I d - mgr Barbara Józefczyk
I e - mgr Barbara Rzepka
I f - mgr Agnieszka Muszyńska-Dral
Ig - mgr Bernadetta Gergont
I ms - mgr Barbara Szuper-Wisz
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą prowadzili uczniowie klasy IIIa Gabriela Ślońska i Mateusz Szurlej. Wiersze okolicznościowe zaprezentowały uczennice klasy IIb: Paulina Michno, Gabriela Pastuła, Patrycja Wilk, Sylwia Serafin, Elżbieta Gruba i Patrycja Ziaja. Spotkanie uświetniła uczennica z klasy IIa Klaudia Szydełko śpiewając piosenki do słów patrona szkoły K. K. Baczyńskiego.
Przygotowanie: mgr Małgorzata Wójcik, mgr Władysława Sieczkowska
Dekoracja: mgr Anna Długosz
A.S.

     



    Archiwum rok szkolny 2010/2011
    Archiwum rok szkolny 2009/2010
    Archiwum rok szkolny 2008/2009
   

Archiwum rok szkolny 2007/2008 semestr_2

   

Archiwum rok szkolny 2007/2008 semestr_1

    Archiwum rok szkolny 2006/2007
    Archiwum rok szkolny 2005/2006
     

Uwagi o stronie proszę kierować na adres: vlorze@go2.pl


Ostatnia modyfikacja: 19-11-2012 20:49