Wyniki sportowe
w roku szkolnym 2006/2007
uzyskane przez uczniów
V Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego
oraz
Gimnazjum Sportowego
w Rzeszowie
Piłka Siatkowa Dziewcząt
Sport Szkolny:
- III miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady
- III miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady
Sport Kwalifikowany:
- Liceum
VI miejsce w Lidze Seniorek
IV miejsce w Lidze Juniorek
VIII miejsce w Lidze Kadetek
- Gimnazjum
I miejsce w Lidze Młodziczek
III miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Proszowicach
Poza tym dziewczyny brały udział w turniejach w Łańcucie, Rzeszowie i Kaliszu wszystko wygrywając
Trenerzy:
mgr Zbigniew Barszcz i mgr Andrzej Szetela
Piłka Siatkowa Chłopców
Sport Szkolny:
- Uczniowie LO zajęli II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady
- Uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum zajęli III miejsce w Miejskiej Gimnazjadzie w Rzeszowie
Sport Kwalifikowany:
Liceum
- Uczniowie klas I, II i III LO grający w Lidze Seniorów zwyciężyli w rozgrywkach III Ligi, zajęli II miejsce w turnieju półfinałowym i IV miejsce w turnieju Finałowym o awans do II ligi
- Juniorzy, uczniowie LO zwyciężyli w rozgrywkach Wojewódzkich, zajęli I miejsce w turnieju Półfinałowym, III miejsce w turnieju Finałowym i ostatecznie plasując się na miejscach 9-12 w Kraju
- Kadeci, uczniowie klas I LO zwyciężyli w rozgrywkach Wojewódzkich, zajęli I miejsce w turnieju Ćwierćfinałowym i IV miejsce w turnieju Półfinałowym i ostatecznie zajęli 13-16 miejsce w Kraju
Gimnazjum
- Młodzicy, uczniowie I klasy Gimnazjum zajęli IV miejsce w rozgrywkach ligi Młodzików będąc najmłodszym zespołem w lidze
- I miejsce w Turnieju o Puchar Przechodni KS METRO – czerwiec 2007, Warszawa, najlepszy zawodnik meczu finałowego Maciej Madej
Trener: mgr Artur Łoza
Akrobatyka Sportowa
Sport Kwalifikowany
1. Olimpiada Młodzieży w Opolu 2007:
- VII miejsce Tabor Mikołaj
- XI miejsce Bartosz Byjoś
2. Pierwszy Puchar Polski Trampolina - Wschowa:
- II miejsce Natalia Pietrucha
- I miejsce Kamil i Krystian Kłeczek
3. Ogólnopolski Turniej im. Gieronia:
- II miejsce Natalia Pietrucha
- III miejsce Joanna Zielińska
- III miejsce Regina Małek
4. Drugi Puchar Polski w Opolu:
Akrobatyka:
- I miejsce Regina Małek (trójki kobiet)
Trampolina:
- I miejsce drużynowo
- I miejsce Natalia Pietrucha
- I miejsce Kamil i Krystian Kłeczek
- IV miejsce Joanna Zielińska
5. Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Trampolinie – Bielsko - Biała 8-9 czerwiec 2007,
Trampolina
- III miejsce Joanna Zielińska – indywidualnie
- IV miejsce Joanna Zielińska – synchron
- V miejsce Katarzyna Haśko – synchron
- VII miejsce Katarzyan Haśko – indywidualnie
- I miejsce Krystian i Kamil Kłeczek - drużynowo
Akrobatyka
- III miejsce Regina Małek – trójki kobiet
6. Puchar Polski – Biała Podlaska
- II miejsce Olga Zagórska i Michał Partyka – dwójka mieszana
7. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej – Świdnica 2007,
- VII miejsce Olga Zagórska i Michał Partyka – dwójka mieszana
8. Mistrzostwa Polski Juniorów, Biała Podlaska 2007,
- III miejsce Olga Zagórska i Michał Partyka – dwójka mieszana
- Mistrzostwo Polski w skokach na trampolinie - drużynowo
Sport Szkolny
Gimnazjum
5. Szósty Międzyszkolny Przegląd Zespołów Tanecznych:
- klasa I b Gimnazjum II miejsce
- klasa II b Gimnazjum III miejsce
6. Otwarte Mistrzostwa Cheerleaders Szkół Gimnazjalnych Województwa Podkarpackiego:
- klasa I b Gimnazjum II miejsce
- klasa II b Gimnazjum III miejsce
Liceum
7. Cheerleaders - LO
- II miejsce w Przeglądzie Zespołów Cheerleaders w Rzeszowie
- II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Tyczynie
Trenerzy: mgr Jolanta Brudny i mgr Małgorzata Bilska, mgr Barbara Rzepka
Piłka Nożna
Sport Kwalifikowany
Gimnazjum
1. I klasa Gimnazjum – I a:
- Uczniowie występują w Lidze Trampkarzy Młodszych
- Zdecydowanie Prowadzą w rozgrywkach
- 8 zawodników: Cebula Artur, Szela Ernest, Skała Mateusz, Bąk Jakub, Gerlach Damian, Juszczyk Daniel, Gajło Kamil, Drelik Kacper występuje w Kadrze Podkarpacia
Trener:
mgr Mariusz Drozd
2. II klasa Gimnazjum – II a:
- Uczniowie występują w Lidze Trampkarzy
- Zdecydowanie Prowadzą w rozgrywkach
- I miejsce w zawodach Coca-Cola Cup w Rzeszowie
- Awans do Półfinału Krajowego Turnieju Coca – Cola Cap 2007
- W reprezentacji Podkarpacia, która uzyskała awans do finałów Mistrzostw Polski występują następujący uczniowie: Ciupak Adrian, Patryn Tomasz, Prach Kamil, Szyszka Adrian, Szwagiel Mateusz, Szala Damian, Witek Daniel, Lisańczuk Michał, Kalamat Piotr
- II miejsce w Turnieju Ogólnopolskim młodzieży do lat 16 – Siedlce 7 – 10.06. 2007, z okazji 480 - lecia Sidlec, najlepszy zawodnik Prach Kamil
Trener:mgr Grzegorz Musiał
3. III klasa Gimnazjum – III a:
- I miejsce w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy Starszych z kompletem zwycięstw
- W kadrze Województwa Podkarpackiego znajdują się następujący uczniowie: Kowal Mariusz, Maca Konrad, Róg Dariusz, Jędryas Damian, Jancarz Damian, Federkiewicz Karol, Nowakowicz Paweł
- I miejsce w Turnieju Ogólnopolskim młodzieży do lat 16 – Sidlce 7 – 10.06. 2007, z okazji 480 - lecia Sidlec, najlepszy zawodnik Darek Róg, król strzelców – Konrad Maca
Trener:mgr Marcin Wołowiec
Sport Szkolny
Gimnazjada:
- I i II miejsce w Rzeszowie
- Występowały dwa zespoły z naszej szkoły
Sport Kwalifikowany
Liceum
4. I klasa LO – 1 g:
- II miejsce w Podkarpackiej Pierwszej Lidze Juniorów Młodszych
- Mateusz Jędryas reprezentował Polskę w meczach Międzypaństwowych Juniorów do lata 17
- Mistrzostwo Rzeszowa w piłce halowej
Trener:mgr Jan Kustra
5. II klasa LO – II g:
- V miejsce w Podkarpackiej Lidze Juniorów Starszych
Trener: mgr Arkadiusz Stachyra
Lekkoatletyka
Sport Szkolny
Liceum
1.Olimpiady przedmiotowe z wychowania fizycznego:
- I miejsce w finale rejonowym Licealiady w Sztafetowych biegach przełajowych drużyny chłopców i awans do finału wojewódzkiego
- II miejsce w finale wojewódzkim Licealiady w Sztafetowych biegach przełajowych drużyny chłopców
- IV miejsce w finale rejonowym Licealiady w Sztafetowych biegach przełajowych drużyny dziewcząt
- II miejsce w finale wojweódzikim Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej – drużyna chłopców
Sport Kwalifikowany
Gimnazjum i Liceum
2. Rozgrywki objęte programem sportu dzieci i młodzieży:
- Udział uczniów w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych i awans do Finałów OOM w biegach przełajowych: Łyszczarz Rafał (3 miejsce), Bysiek Mateusz (3), Pelczar Mateusz (5), Kudak Jadwiga (7), Wójtowicz Szymon (7), Kopaczyński Artur (15)
- Udział uczniów w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych Stalowa Wola 2007: Łyszczarz Rafał (17 miejsce), Bysiek Mateusz (80), Pelczar Mateusz (56), Kudak Jadwiga (79), Wójtowicz Szymon (35), Kopaczyński Artur (95)
3. Udział uczniów w zawodach i konkursach:
- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych i Juniorów: Głowacka Katarzyna (brązowy medal w skoku w wzwyż)
- Liga l.a szkół gimnazjalnych: Weres Dagmara (2 miejsce w skoku w dal), Chom Dominika (2 miejsce w skoku wzwyż), Dziura Mateusz (2 miejsce w biegu na 300m), Pasternak Anna (4 miejsce w biegu na 100m)
Udział reprezentacji szkoły w imprezie sportowo – rekreacyjnej pod patronatem prezydenta miasta pod nazwą: Bieg Wiosny. Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega
Trenerzy: mgr Monika Zygmunt, mgr Mirosław Wierzbicki