Aktualności sportowe 2016/2017
14.08.2017
Mecz Polska-Szwajcaria U20, 31 sierpnia 2017 godzina 17:00
3.07.2017
Absolwenci V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
mistrzami Europy w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej EUVC Rzeszów 2017
Uniwersytet Rzeszowski akademickim mistrzem Europy
w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej EUVC Rzeszów 2017.
W składzie drużyny UR występowali absolwenci
V Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie.
Z udziałem dziewięciu zespołów kobiecych i dwunastu męskich odbywały się
Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej EUVC Rzeszów 2017.
Główną areną zmagań była hala Podpromie.
AZS Uniwersytet Rzeszowski pokonał w finale drużynę Uniwersytetu Tuluza III - Paul Sabatier
i został akademickim mistrzem Europy.
Mistrzostwa przez siedem dni rozgrywane były w rzeszowskiej hali na Podpromiu,
gdzie finałowe mecze oglądało ponad dwa tysiące widzów.
Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajęła ekipa Serbów z Uniwersytetu w Niszu,
która pokonała Uniwersytet Aydin Stambuł 3:2.
W finale kobiet rumuński Uniwersytet w Bacau pokonał Uniwersytet Bordeaux 3:2.
Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa Politechniki z Eindhoven,
która w decydującym meczu ograła Politechnikę Drezno 3:1.
Skład drużyny UR:
Paweł Rusin, Jakub Peszko, Paweł Stabrawa, Patryk Kozdroń,
Mateusz Kowalski, Daniel Gąsior, Kamil Długosz, Kamil Durski,
Dawid Wiczkowski, Ernest Plizga, Rafał Matuła,
Piotr Pękala, Kamil Dembiec, Tomasz Głód.
Trenerzy Wojciech Bajorek, Artur Płonka.
W składzie drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego występowali absolwenci
V Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie:
Jakub Peszko, Paweł Stabrawa, Patryk Kozdroń,
Mateusz Kowalski, Daniel Gąsior, Kamil Długosz, Kamil Durski,
Dawid Wiczkowski, Tomasz Głód.
Czytaj więcej:
facebook.com/azsunivrzeszow
nowiny24.pl
pzps.pl
nowiny24.pl
supernowosci24.pl
26.06.2017
Juniorzy Stali Rzeszów awansowali do Centralnej Ligi Juniorów
Juniorzy Stali Rzeszów zremisowali 4:4 w rewanżowym meczu
z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awansowali do CLJ.
Stal Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:4 (0:3)
0:1 34. min ???
0:2 43. min ???
0:3 45+1. min ???
0:4 52. min ???
1:4 54. min Jarosław Lis
2:4 59. min Krystian Majka
3:4 63. min Kacper Szymański
4:4 90+5. min Kamil KowalGol bramkarza Stali Kamila Kowala na 4:4 zdobyty został w 95 minucie spotkania!
Skład Stali Rzeszów:
Kamil Kowal - Przemysław Kuca (46. Szymon Tomaszewski), Mateusz Sołtys (46. Mateusz Gul),
Kornel Kordas, Bartłomiej Wołowiec, Michał Kozak,
Jarosław Lis (90. Dariusz Partyka), Sebastian Wanat,
Krystian Majka (76. Kacper Penar), Bartłomiej Siwiec, Kacper Szymański.
Gratulacje
Czytaj więcej:
stalszeszow.pl
stalrzeszow.pl (zdjęcia)
supernowosci24.pl
nowiny24.pl (zdjęcia)
4.06.2017
LICEALIADA: IV miejsce V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
w Finale Ogólnopolskim Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łomży
W dniach od 2 do 4 czerwca 2017 r. odbył się
Finał Ogólnopolski Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Łomży.
Drużyna V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zdobyła IV miejsce w Polsce.
Skład drużyny:
klasa 1b LO
Aleksandra Adamska
Weronika Bebło
Julia Ginalska
Paulina Lampara
Paulina Lasek
Julia Nykiel
Anna Stapińska
Gabriela Warias
Anita Ziajka
Natalia Małek
klasa 2b LO
Anna Brzozowska
Dominika Jastrzębska
Sylwia Jastrzębska
Dominika Puchalska
Paulina Depciuch
Katarzyna Świerk
Trenerzy Jakub Bober, Sebastian Pelc.
4.06.2017
Sukcesy tancerek na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO Show Dance Białobrzegi
Właśnie zakończyły się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO Show Dance Białobrzegi 2-4.06.2017.
W zawodach tych brały udział uczennice naszej szkoły.
Patrycja Cygan oraz
Aleksandra Majcher z klasy I C LO wraz z
zespołem Kornele
zdobyły
złoty medal w kategorii senior.
Po raz kolejny potwierdziły, że są najlepsze,
a układy które wykonują są po prostu perfekcyjne.
W tej samej kategorii
Anna Kogut uczennica klasy III C GS wraz z
zespołem T-8 zdobyła brązowy medal.
Obydwa zespoły uzyskały rekomendację na Mistrzostwa Europy.
Zespół Kornele wywalczył jeszcze srebrny medal w kategorii junior.
W skład tej grupy wchodzi nasza uczennica
Aleksandra Szlachta z klasy II c GS.
Juniorki również mają rekomendację na Mistrzostwa Europy.
Gratulujemy
EF
31.05.2017
Sukcesy kajakarzy
Kajakarze zdobyli Puchar Prezesa PZKaj Tadeusza Wróblewskiego
w III Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Kajakarstwie.
I miejsce w klasyfikacji ogólnej.
I miejsce dla Mateusza Batoga i Patryka Woźnego.
III miejsce dla Bartosza Kowalskiego i Marcina Ożoga.
IV miejsce dla Huberta Sołka i Wiktora Suchorabskiego.
30.05.2017
Kamil Kościółek Wicemistrzem Polski Seniorów Białogard 19-21.05.2017
Kamil Kościółek Wicemistrzem Polski Seniorów Białogard 19-21.05.2017
Kamil Kościółek (absolwent V LO w Rzeszowie)
wystartował w wadze 125 kg i zdobył srebrny medal,
ulegając jedynie w finale Robertowi Baranowi na punkty 12:4,
który rok temu reprezentował Polskę
na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Wyniki Kategorii 125 kg
1 Robert Baran LKS CERAMIK (Krotoszyn)
2 Kamil Kościółek ZKS STAL (Rzeszów)
3 Damian Chołuj AKS (Białogard)
4 Łukasz Dublinowski AKS (Białogard)
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
28.05.2017
Turniej o Puchar Ziemi Grybowskiej w piłce siatkowej dziewcząt
Wygrywamy w finale z Sandecja Nowy Sącz i caly turniej
kończymy bez straty seta.
I miejsce i Puchar Ziemi Grybowskiej jest nasz,
a do tego wyróżnione w zespole zostały:
Gabriela Bieniek i Monika Szwarc a najlepszą środkową została Julia Lenik.
MVP turnieju została nasza kapitan Natalia Rejment.
Trener Michał Łukowicz
27.05.2017
Sukcesy akrobatów
W dniach od 25 do 27 maja 2017 r. w Warszawie odbyły się
Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce,
skokach na trampolinie i skokach na ścieżce.
Uczniowie naszej szkoły byli w czołówce najlepszych zawodników z Polski.
Martyna Wojnar klasa II c GS wraz z naszą absolwentka Malwiną Salą
zdobyły
złoty medal i zostały Mistrzyniami Polski Seniorów na rok 2017
w konkurencji 2-ki kobiet.
Wiktoria Żółkiewicz klasa III c GS wraz ze swoimi partnerkami
Izabelą Matias, Aleksandrą Kotlińską zdobyły
srebrny medal
i zostały wicemistrzyniami Polski Seniorów na rok 2017
w konkurencji 3-ki kobiet.
Iga Klesyk z klasy II c LO wraz z naszym absolwentem Jakubem Troniną
zdobyła
srebrny medal i została wicemistrzynią Polski Seniorów na rok 2017
w konkurencji 2-ki mieszane.
Dominika Warchoł z klasy II c LO wraz z naszą absolwentką Wiktorią Jedlińską
zdobyły
srebrny medal i zostały wicemistrzyniami Polski Seniorów
na rok 2017 w skokach synchronicznych na trampolinie.
Był to bardzo udany start naszych uczniów gratulujemy.
Trenerzy: Ewelina Fijołek, Jolanta Brudny.
22.05.2017
Siatkarze z klasy 1c Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie zajęli III miejsce
w V Ogólnopolskim Turnieju o puchar Burmistrza Biecza
Siatkarze z klasy 1c Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie zajęli III miejsce
w V Ogólnopolskim Turnieju o puchar Burmistrza Biecza
Skład drużyny:
Dominik Baran, Maciej Brzóska, Michał Curzytek,
Maksym Kędzierski, Oliwier Kowalik, Oskar Krzyżak,
Patryk Omiatacz, Sebastian Piersiak,
Radosław Puczkowski, Kacper Sobolewski,
Artur Szalacha, Maksymilian Wilk.
Trener Grzegorz Wisz
14.05.2017
V miejsce reprezentacji Podkarpacia chłopców (AKS V LO Rzeszów)
na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sulęcinie
Skład drużyny:
Michał Kowal, Mateusz Ściurka, Jakub Dereń, Albert Warzocha,
Jakub Durski, Michał Adamczyk, Łukasz Ogonowski, Jakub Bielak,
Sebastian Kwiatkowski, Patryk Giża, Adrian Krawczyk, Łukasz Kuś,
trener Artur Łoza
Klasyfikacja końcowa:
1. Pomorskie
2. Śląskie
3. Kujawsko-Pomorskie
4. Małopolskie
5. Podkarpackie
6. Zachodniopomorskie
7. Mazowieckie
8. Wielkopolskie
9--12. Lubelskie
9--12. Lubuskie
9--12. Podlaskie
9--12. Łódzkie
13--16. Dolnośląskie
13--16. Opolskie
13--16. Świętokrzyskie
13--16. Warmińsko-mazurskie
czytaj więcej:
www.vispolska.pl
www.vispolska.pl
14.05.2017
VI miejsce AKS V LO Rzeszów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Dębicy
W dniach 12-14 maja 2017 r. w Dębicy odbył się turniej finałowy
Mistrzostw Polski Młodzików.
W gronie najlepszych drużyn w Polsce zaprezentował
się również nasz zespół - chłopcy z rocznika 2002.
Ostatecznie zawodnicy AKS-u zakończyli Mistrzostwa na VI miejscu.
Skład drużyny:
Mikołaj Być, Konrad Olszewski, Kacper Kałucki, Dawid Busz,
Filip Bernadzik, Brunon Grad, Jakub Herda,
Konrad Gwóźdź, Jakub Mróz, Stefan Haleniuk,
Michał Więcek, Nikodem Szytuła, Bartosz Soboń,
Marek Domin, Mikołaj Słotarski.
Zawodnicy, którzy mają swój udział w awansie: Wojciech Baszak, Jakub Bochnak, Cezary Kinczel, Jakub Noworól, Szymon Panek, Michał Suchomski.
trenerzy Sebastian Warchałowski oraz Grzegorz Wisz.
Gwardia Wrocław - AKS V LO Rzeszów 2:1 (25:17, 21:25, 15:8)
Huragan Wołomin - AKS V LO Rzeszów 0:2 (21:25, 20:25)
AKS V LO Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25, 24:26)
AKS V LO Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 0:2 (15:25, 16:25)
Klasyfikacja końcowa:
1. TREFL Gdańsk SA
2. DMKS PLAS Kielce
3. Jastrzębski Węgiel
4. KS Gwardia Wrocław
5. BKS Chemik Bydgoszcz
6. AKS V LO Rzeszów
7. UMKS MOS Wola Warszawa
8. MUKS Huragan Wołomin
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
www.vispolska.pl
www.vispolska.pl
13.05.2017
Pierwsze miejsce w I Podkarpackiej Lidze Juniorów Starszych w piłce nożnej zapewnione
Po dzisiejszym meczu w Krośnie!
Pierwsze miejsce w I Podkarpackiej Lidze Juniorów Starszych zapewnione!
Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.
Skład drużyny:
Michał Kozak
Kamil Kowal
Jarosław Lis
Bartłomiej Wołowiec
Marcin Bobola
Bartosz Walków
Kacper Penar
Szymon Tomaszewski
Kacper Szymański
Mateusz Gul
Bartłomiej Siwiec
Sebastian Wanat
Adrian Przewrocki
Mateusz Sołtys
Trenerzy: Marcin Wołowiec, Jerzy Szeliga.
10.05.2017
LICEALIADA V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
wygrywa licealiadę szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej
Chłopcy z klas 1a, 2a oraz 3a V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
wygrali licealiadę szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi.
Skład drużyny:
Adrian Nieckarz
Kamil Kowal
Jarosław Lis
Bartosz Góra
Marcin Dobrzański
Michał Kozak
Damian Łysakowski
Krystian Majka
Kamil Puc
Mateusz Pytel
Bartłomiej Siwiec
Mateusz Sołtys
Kacper Szymański
Bartłomiej Wołowiec
Kacper Penar
Kornel Kordas
Bartosz Walków
Martin Adamski
Trener Arkadiusz Stachyra.
7.05.2017
VIII miejsce AKS V LO Rzeszów na Mistrzostwach Polski Kadetów w Olecku
W dniach od 3 do 7 maja, nasi kadeci w Olecku walczyli
w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.
Niestety ten turniej nie okazał się szczęśliwy
dla podopiecznych trenera Jerzego Wietechy,
którzy przegrywając spotkania grupowe zamknęli
sobie drogę do walki o medale.
Ostatecznie zawodnicy AKS-u uplasowali się na ósmym miejscu.
Całej drużynie dziekujemy za walkę.
AKS V LO Rzeszów:
Kacper Stawiarz, Michał Olejnik, Jakub Durski, Bartosz Pichla,
Bartosz Lasocki, Radosław Kij, Wiktor Rostkowski,
Paweł Szymanik, Michał Kowal, Jakub Solecki,
Bartosz Krztoń, Jakub Krzystanek, Kacper Szczutek (libero)
oraz Jakub Dereń (libero)
Trener: Jerzy Wietecha
Klasyfikacja końcowa:
1. AZS 2020 Częstochowa
2. Trefl Gdańsk SA
3. BKS Chemik Bydgoszcz
4. Jastrzębski Węgiel
5. MMKS Maraton Świnoujście
6. AZS PWSZ Nysa
7. KS Metro Warszawa
8. AKS V LO Rzeszów
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
www.vispolska.pl
www.vispolska.pl
5.05.2017
Daniel Budyka Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w zapasach
W dniach 02-04 maja odbywała się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w której wystartowało 157 zawodników z całej Polski.
Danielowi Budyka udało się wywalczyć tytuł
Mistrza Polski Juniorów Młodszych co otworzyło mu drogę
do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Kadetów
które w tym roku odbędą się w Bośnia i Hercegowina Sarajewo.
Daniel aktualnie jest trzykrotnym Mistrzem Polski
Młodzików 2013, 2014, 2015 oraz
dwukrotnym Mistrzem Polski Kadetów 2016, 2017.
Gratulujemy tak dużych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
24.04.2017
SAN-PAJDA JAROSŁAW SIÓDMĄ DRUŻYNĄ JUNIORSKĄ W POLSCE!
W Malborku odbył się finałowy turniej
Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce.
W imprezie rozgrywanej w dniach 19-23 kwietnia 2017 roku,
nie zabrakło naszych uczennic grających
w zespole MKS San-Pajda Jarosław.
W ostatnim meczu turnieju MKS San-Pajda Jarosław
wygrywa z BKSem Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
i kończy cały sezon juniorski na 7 miejscu w Polsce!
W zespole z Jarosławia w tym sezonie
występowały uczennice
V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie:
Maja Grodzka, Wiktoria Dziadosz, Małgorzata Makiewicz,
Izabela Wisz, Izabela Filipek, Anna Bartyzel, Sylwia Banek.
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn!!!
24.04.2017
V Liceum Ogólnoksztalcące w Rzeszowie najlepsze w biegach przełajowych
Doskonale spisali się nasi uczniowie podczas
Finału Wojewódzkiego w drużynowych biegach przełajowych,
które odbyły się w Kolbuszowej 24 kwietnia 2017 r.
Zarówno drużyna dziewcząt i drużyna chłopców
wygrała rywalizacje w biegach przełajowych.
W zawodach brało udział ponad 700 uczniów.
W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli:
Emilia Czapka I miejsce w Gimnazjadzie dziewcząt
Jakub Kozdrański III miejsce w Gimnazjadzie chłopców
Kamil Kawalerski II miejsce w Licealiadzie chłopców
Jakub Przydział III miejsce w Licealiadzie chłopców
Klasyfikacja szkół
Dziewczęta
1. miejsce V LO Rzeszów 67 pkt
2. miejsce II LO Przemyśl 74 pkt
3. miejsce II LO Dębica 116 pkt
Chłopcy
1. miejsce V LO Rzeszów 26 pkt
2. miejsce ZSP nr 4 Krosno 96 pkt
3. miejsce ZSP nr 2 Stalowa Wola 108 pkt
Piotr Kowal
23.04.2017
Młodzicy awansowali do Finału Mistrzostw Polski!
To jak dotychczas największy sukces podopiecznych trenerów
S. Warchałowskiego i G. Wisza.
W turnieju półfinałowym rozegranym w naszej
hali przy ul. Hetmańskiej,
chłopcy z AKS-u toczyli trudne i emocjonujące boje.
Ostatecznie zajęli I miejsce i wraz z ekipą MOS Wola Warszawa
pojadą na Finał do Dębicy, które to miasto będzie
gościć najlepsze drużyny Polski w dniach 12-14 maja 2017 r.
Komplet wyników i tabela:
AKS V LO Rzeszów - UMKS MOS Wola Warszawa 1:2 (18:25, 25:19, 14:16)
MUKS Amber Kalisz - SPS Lębork 2:1 (25:22, 16:25, 15:11)
UMKS MOS Wola Warszawa - SPS Lębork 0:2 (23:25, 22:25)
AKS V LO Rzeszów - MUKS Amber Kalisz 2:0 (25:18, 25:20)
MUKS Amber Kalisz - UMKS MOS Wola Warszawa 1:2 (26:24, 16:25, 17:19)
SPS Lębork - AKS V LO Rzeszów 1:2 (21:25, 25:17, 10:15)
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety -
|
pkt +
|
pkt -
|
1
|
AKS V LO Rzeszów
|
3
|
5
|
5
|
3
|
164
|
154
|
2
|
UMKS MOS Wola Warszawa
|
3
|
5
|
4
|
4
|
173
|
166
|
3
|
SPS Lębork
|
3
|
4
|
4
|
4
|
164
|
158
|
4
|
MUKS Amber Kalisz
|
3
|
4
|
3
|
5
|
153
|
176
|
GRATULACJE!
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
9.04.2017
1/4 Mistrzostwa Polski Młodzików: Młodzicy niepokonani
W cieniu rozgrywanych Mistrzostw Polski Juniorów w Kętrzynie
w Rzeszowie walkę o tytuł najlepszej drużyny kraju
rozpoczęły zespoły młodzików.
W 1/4 turnieju Mistrzostw Polski Młodzików
podopieczni trenerów Sebastiana Warchałowskiego
i Grzegorza Wisza nie pozostawili złudzeń rywalom
i nie tracąc seta awansowali do kolejnej rundy.
- Nasi podopieczni pokazali się z dobrej strony,
grali równo i mimo zdarzających się błędów,
zasłużenie wygrali turniej i awansowali
do dalszej rundy Mistrzostw Polski.
Cieszymy się z sukcesu, ale to nie koniec rozgrywek.
Na najbliższych treningach będziemy się starali
eliminować niedoskonałości i zachęcać chłopaków
do odważnej gry, gdyż tylko tak mozna awansować do Finału.
Nasi zawodnicy z pewnością chcą
pójść w ślady juniorów i kadetów, wierzymy,
że ten cel zdołamy zrealizować - turniej ocenili trenerzy,
Sebastian Warchałowski i Grzegorz Wisz.
Wyniki poszczególnych spotkań:
AKS Rzeszów - Serbinów Biała Podlaska 2:0 ( 25:5, 25:7)
AKS Rzeszów - Arena Busko Zdrój 2:0 ( 25:16, 25:18)
AKS Rzeszów - Skra Bełchatów 2:0 ( 25:21. 25:20)
AKS Rzeszów - Karpaty Krosno 2:0 ( 25:21, 25:14)
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
9.04.2017
Mistrzostwa Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Chłopców:
Wracamy do Rzeszowa z brązem
W spotkaniu o brązowy medal AKS V LO Rzeszów pokonał
MMKS ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.
Podopieczni trenera Artura Łozy wygrali 3:0
zapewniając sobie
3. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2017.
Tytuł MVP tego pojedynku powędrował w ręce Sławka Buscha.
AKS V LO Rzeszów - MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszaelk, Busch, Hudzik, Huber,
Macheta (libero) oraz Burnatowski, Baran.
AKS V LO Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (17:25, 25:20, 25:15, 16:25, 12:15)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Busch, Huber,
Hudzik, Macheta (libero) oraz Drążek (libero), Seliga, Burnatowski, Starzec, Jakubek.
AKS V LO Rzeszów - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Busch, Huber,
Hudzik, Macheta (libero) oraz Jakubek, Seliga.
AKS V LO Rzeszów - EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Seliga, Hudzik, Huber,
Macheta (libero) oraz Drążek (libero), Jakubek, Busch, Starzec, Pyrsak.
AKS V LO Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 16:25, 15:11)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Busch, Hudzik,
Huber, Macheta (libero) oraz Burnatowski, Jakubek, Seliga.
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
4.04.2017
Kamil Kościółek Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy Młodzieżowców
Kamil Kościółek (absolwent V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie) po raz kolejny zapisuje
się w historii Polskich Zapasów.
Tym razem zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzieżowców
które odbywały się Szombathely, Węgry.
Po zaciętym pojedynku na punkty 3:1 zwyciężył Kamil z Mihaly NAGY (HUN) .
Kolejna walka układała się pod dyktando Kamila lecz chwila dekoncentracji
zdecydowała o przegranej z Vitali PIASNIAK (BLR) przewagą techniczną 10-0
Trzeci pojedynek to walka o brązowy medal w której nasz podopieczny
pokazał na co go stać
i w zaledwie w 61 sekund rozprawił się z zawodnikiem Tamas SOOS (SVK) 11-0
Gratulacje od trenerów oraz całej ekipy ludzi którzy mocno wierzą,
że Rzeszów będzie miał w zapasach kolejnego olimpijczyka !!!
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
2.04.2017
1/2 MPK: MOCNE OTWARCIE RZESZOWIAN!
Od pierwszej piłki przebieg spotkania z Kielcami
kontrolowali podopieczni trenera Jerzego Wietechy.
Siatkarze AKS-u dominowali w każdym elemencie,
jednak najwięcej problemów sprawili rywalom swoimi zagrywkami.
Kolejnym rywalem rzeszowian będzie drużyna UMKS MOS Wola Warszawa.
AKS V LO Rzeszów - DKMS Plas Kielce 3:0 (25:11, 25:14, 25:9)
AKS V LO Rzeszów: Olejnik, Pichla, Lasocki, Kij, Drzazga, Krzystanek, Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Stawiarz, Durski, Kowal, Szymanik, Krztoń.
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
28.03.2017
Klasa I SOS z Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek
w piłce siatkowej
Klasa I SOS z Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw
Polski Młodziczek w piłce siatkowej.
Uczennice I klasy Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
w rozgrywkach podkarpackiej ligi młodziczek
reprezentując Międzyszkolny Klub Sportowy
V Liceum Ogólnokształcącego zajęły III miejsce,
tym samym uzyskując awans do 1/4 Mistrzostw Polski.
Rozgrywki były bardzo wyrównane ponieważ do ostatniej kolejki
nie było wiadomo który z zespołów z pierwszej czwórki
zajmie jakie miejsce, i gdzie pojedzie walczyć o kolejne wygrane.
W swoich dwóch ostatnich meczach w lidze rzeszowianki
wygrywając dwa razy po 2:0 przypieczętowały swój awans,
ostatecznie zajmując III miejsce.
Tabela na zakończenie ligi młodziczek
w województwie podkarpackim,
grupa finałowa:
1. MKS Łańcut 23 pkt.
2. UKS SMS Szóstka Mielec 22 pkt.
3. MKS V LO Rzeszów 20 pkt. (I klasa SOS)
4. Vega MOSiR Stalowa Wola 18 pkt.
5. UKS 15 Przemyśl 16 pkt.
6. UKS Gimnazjum Dębowiec 14 pkt.
7. RKS Bolesław Rzeszów 13 pkt.
27.03.2017
I miejsce V Liceum Ogólnokstałcącego Rzeszowie
w Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców
Turniej chłopców rozgrywany był w nowej hali V LO w Rzeszowie
Rzeszowianie również wygrali wszystkie 3 swoje mecze,
chociaż nie było to zadanie łatwe. Szczególnie ciekawe
i zacięte spotkanie rozegrali z zespołem V LO Mielec,
wygrywając 1 bramką, strzeloną na 3 sekundy przed końcem spotkania.
Drużynie z Mielca przypadł tyłuł wicemistrzów województwa.
W pojedynku o III miejsce zespół
ZST Kolbuszowa pokonał ZS Iwonicz.
Wyniki spotkań finałowych:
V LO Rzeszów - V LO Mielec 12:11
V LO Rzeszów - ZST Kolbuszowa 13:11
V LO Rzeszów - ZS Iwonicz 17:8
V LO Mielec - ZST Kolbuszowa 19:7
V LO Mielec - ZS Iwonicz 21:6
ZST Kolbuszowa - ZS Iwonicz 15:12
Skład drużyny:
Mateusz Batóg,
Konrad Chmaj,
Kamil Cymerys,
Kacper Górski,
Bartosz Kowalski,
Kamil Król,
Bartłomiej Matejko,
Marcin Ożóg,
Hubert Sołek,
Kacper Sołek,
Kacper Sowa,
Wiktor Suchorabski,
Dawid Szczygieł,
Mateusz Świerk,
Piotr Wilk,
Patryk Woźny
trener Sebastian Pelc
czytaj więcej:
szs.rzeszow.pl
19.03.2017
1/2 Mistrzoste Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Chłopców
Trzy wygrane na swoim koncie podczas 1/2 MPJ zapisali podopieczni
trenera Artura Łozy.
Przed ostatnim spotkaniem rzeszowianie byli pewni awansu
do turnieju finałowego,
jednak do starcia z Metro Warszawa przystąpili zmobilizowani
i pewnie wygrali 3:0.
Najlepszym zawodnikiem w szeregach AKS-u był atakujący, Wiktor Kłęk.
Zwycięstwo z drużyną Effectora Kielce dało podopiecznym trenera Artura Łozy
awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów,
które rozegrane zostaną w Kętrzynie.
Niestety podczas tego spotkania dwóch naszych zawodników,
Marcin Karakuła i Mateusz Poręba doznali kontuzji.
Obydwu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Od zwycięstwa udział w 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów
rozpoczęłi podopieczni trenera Artura Łozy.
W piątkowe popołudnie rzeszowie 3:0 pokonali RCS CERRAD Czarnych Radom.
Najlepszymi zawodnikami na parkiecie w szeregach AKS-u byli
Wiktor Kłęk (12 punktów)
oraz Michał Marszałek (11 punktów).
AKS V LO Rzeszów Metro Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)
AKS V LO Rzeszów: Burnatowski, Kłęk, Marszałek,
Seliga, Huber, Hudzik, Macheta (libero) oraz Drążek (libero).
AKS V LO Rzeszów Effector Kielce 3:0 (25:13, 25:19, 21:25, 25:17)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek,
Seliga, Hudzik, Starzec, Macheta (libero)
oraz Drążek (libero), Burnatowski,
Jakubek, Poręba, Busch, Huber.
AKS V LO Rzeszów RCS CERRAD Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)
AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek,
Busch, Huber, Hudzik, Macheta (libero)
oraz Poręba, Pyrsak, Seliga.
czytaj wiecej:
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
aksrzeszow.pl
16.03.2017
I Puchar Polski Kadetów Włodawa 10-12.03.2017
W I Pucharze Polski Kadetów wzięło udział ponad 200 zawodników
z całej Polski.
Puchar ten jest pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zapaśnicy z Rzeszowa na turniej pojechali w składzie:
Daniel Budyka, Dawid Pałka, Arkadiusz Stec, Kacper Wcisło,
Michał Bohm, Michał Ożóg i trenerzy Sebastian Maczuga,
Maciej Frąc i Robert Budyka.
Po dwóch dniach ciężkich zmagań tylko jednemu z naszych zawodników
udało się wywalczyć medal,
Daniel Budyka zwyciężył swoją kategorie wagową zdobywając
złoty medal.
Osoby które zapewniły sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
to Daniel Budyka, Arkaduisz Stec, Dawid Pałka,
reszta naszych zawodników będzie próbować klasyfikacji
na II Pucharze Polski kadetów.
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
16.03.2017
I Puchar Polski U23 Racibórz 24-26.02.2017
W dniach 24 - 26 lutego odbył się I Puchar Polski U23 w mieście Racibórz.
Zapaśnicy Stali Rzeszów wywalczyli dwa medale
- Tomasz Kościółek brązowy w kategorii 97 kg
oraz Kamil Kościółek (absolwent VLO) złoty w kategorii 125 kg.
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
14.03.2017
LICEALIADA: I miejsce V Liceum Ogólnokstałcącego Rzeszowie
w Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Ręcznej Kobiet
Dziewczęta rywalizowały na parkiecie LO w Dynowie.
Rzeszowianki (V LO Rzeszów) dość pewnie wygrały wszystkie swoje
spotkania broniąc tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem.
Srebrne medale wywalczyły Gospodynie turnieju,
brąz - V LO Mielec, a IV miejsce - I LO Sanok.
Wyniki spotkań finałowych:
V LO Rzeszów - LO Dynów 15:11
V LO Rzeszów - V LO Mielec 13:7
V LO Rzeszów - I LO Sanok 20:12
LO Dynów - V LO Mielec 15:12
LO Dynów - I LO Sanok 16:10
V LO Mielec - I LO Sanok 15:8
Skład drużyny:
Paulina Lasek
Anna Stapińska
Aleksandra Adamska
Gabriela Warias
Gabriela Kołodziej
Paulina Lampara
Weronika Bebło
Anita Ziajka
Natalia Małek
Paulina Depciuch
Dominika Puchalska
Dominika Jastrzębska
Sylwia Jastrzębska
Anna Brzoxowska
Katarzyna Świerk
Katarzyna Kulpa
Trenerzy: Jakub Bober, Sebastian Pelc
czytaj więcej:
szs.rzeszow.pl
25.02.2017
Zawodniczki MKS V LO Rzeszów wygrywają PODLASKI MARATON SIATKÓWKI kadetek w Siemiatyczach
Dwie drużyny z naszej szkoły,
MKS V LO Rzeszów (kadetki)
oraz
RKS Bolesław Rzeszów (młodziczki) brały udział
w Podlaskim Maratonie Siatkówki w Siemiatyczach.
Od piątku do niedzieli na siemiatyckiej hali
trwała rywalizacja młodziczek i kadetek,
w ciągu której zawodniczki rozegrały aż 43 mecze (129 setów!).
Turniej o charakterze międzynarodowym przebiegał bardzo sprawnie.
W piątek rozpoczęliśmy zawody
od pierwszych meczów a następnie od oficjalnego otwarcia,
którego dokonał p. burmistrz Piotr Siniakowicz.
W trakcie uroczystości próbkę swoich umiejętności
zaprezentowała ekipa Street Workout z Kępna.
Sobota to prawdziwy siatkarski
maraton,
od godziny 9.00 do 20.30 zawodniczki prawie nie schodziły z parkietu.
Niedziela był to czas ostatecznych rozstrzygnięć
i podsumowań weekendowych zmagań w Siemiatyczach.
Jeśli chodzi o siemiatyckie zespoły to z bardzo dobrej strony pokazały się kadetki,
które w starciu z mocnymi rywalami z Mazowsza i Podkarpacia nie odstawały ani na krok.
Szczególnie fenomenalny mecz zagrały z zespołem, który stanowi zaplecze drużyny OrlenLigi
a konkretnie chodzi o
MKS V LO Rzeszów, jak się okazało
zwyciężczynie turnieju.
Organizatorem turnieju był UKS Danex,
współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
a cały turniej był objęty patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze.
Końcowa klasyfikacja PODLASKIEGO MARATONU SIATKÓWKI młodziczek:
1. UKS Esperanto Warszawa
2. OTPS Nike Ostrołęka
3. UKS SMS Warszawa
4. RKS Bolesław Rzeszów
5. Tauras Wilno
6. MUKS Sparta Rzeszów
7. UKS Dębina Nieporęt
8. UKS Danex Siemiatycze
Końcowa klasyfikacja PODLASKIEGO MARATONU SIATKÓWKI kadetek:
1. MKS V LO Rzeszów
2. OTPS Nike Ostrołęka
3. UKS SMS Warszawa
4. UKS Danex Siemiatycze
5. UKS Dębina Nieporęt
6. Tauras Wilno
Najlepsze zawodniczki zespołów
młodziczek:
Martyna Terlikowska (Esperanto) - MVP
Julia Szwed - UKS Esperanto Warszawa
Aleksandra Nowak - Nike Ostrołęka
Alicja Leśniak - UKS SMS Warszawa
Justyna Szyszka - Bolesław Rzeszów
Elze Urbonaviciute - Tauras Wilno
Martyna Niziołek - Sparta Rzeszów
Julia Szewczyk - Dębina Nieporęt
Patrycja Mazur - Danex Siemiatycze
Najlepsze zawodniczki zespołów
kadetek:
Aleksandra Mortka (Rzeszów) - MVP
Emilia Kania - MKS V LO Rzeszów
Patrycja Parzych - Nike Ostrołęka
Maja Bańkowska - UKS SMS Warszawa
Natalia Walko - Danex Siemiatycze
Karolina Szabelewska - Dębina Nieporęt
Reja Toleikyte - Tauras Wilno
czytaj więcej:
UKS Danex Siemiatycze
26.02.2017
Nasze siatkarki wśród szesnastu najlepszych zespołów juniorskich w Polsce
W dniach 23.02.2017 26.02.2017 r. w Łodzi odbył się
jeden z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski juniorek w siatkówce.
Zawody rozgrywane w Dąbrowie Górniczej, Proszowicach, Lubsku,
Kaliszu, Bydgoszczy, Elblągu, Lublinie i właśnie w Łodzi wyłoniły szesnastu półfinalistów.
W tym gronie znalazły się uczennice V Liceum Ogólnokształcącego
Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie,
które reprezentowały barwy drużyny San-Pajda Jarosław.
Zespół, prowadzony przez Zbigniewa Barszcza, Małgorzatę Lic oraz Piotra Pajdę,
rozegrał w Łodzi cztery mecze.
Zwycięstwa we wszystkich spotkaniach zapewniły uczennicom naszej szkoły
pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału.
Barwy klubu San-Pajda Jarosław reprezentowały:
Maja Grodzka, Małgorzata Makiewicz, Wiktoria Dziadosz, Anna Bartyzel,
Sylwia Banek, Izabela Wisz, Izabela Filipek
Wyniki meczów ćwierćfinałowych:
1. MKS San-Pajda Jarosław - SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:19, 25:22, 25:10)
2. MKS San-Pajda Jarosław - ŁKS Szkoła Gortata Łódź 3:0 (25:21, 25:21, 25:14)
3. MKS San-Pajda Jarosław - UKS Ósemka Siedlce 3:0 (25:11, 25:14, 25:15)
4. MKS San-Pajda Jarosław - Budowlani Łódź 3:2
(20:25, 25:16, 25:23, 23:25, 15:13)
W czwartek 2 marca, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej,
rozlosowano grupy zawodów półfinałowych mistrzostw Polski juniorek.
MKS San-Pajda został gospodarzem jednego z czterech turniejów.
Przeciwniczkami naszych uczennic będą zawodniczki
PSPS Chemika Police, BKS Stali Bielsko-Biała i TS Stali Śrubiarni Żywiec.
Turniej zostanie rozegrany w Jarosławiu w dniach 17.03.2017-19.03.2017 r.
Serdecznie zapraszamy.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za zwycięstwo w półfinale.
Małgorzata Lic
26.02.2017
1/4 MPJ: AKS Rzeszów przypieczętował awans do turnieju półfinałowego
Niepokonani pozostali zawodnicy AKS V LO Rzeszów,
którzy w ostatnim spotkaniu pewnie 3:0 pokonali EKS Skra Bełchatów.
Podopieczni trenera Artura Łozy od początku do końca kontrolowali
przebieg spotkania.
Najlepiej punktującym w tym pojedynku był Sławek Busch.
AKS V LO Rzeszów - EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 30:28, 25:17)
Skład drużyny:
Karakuła (8), Kłęk (12), Marszałek (13),
Busch (15), Huber (9), Hudzik (5),
Macheta (libero) oraz Burnatowski.
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
25.02.2017
5 medali wywalczyli lekkoatleci naszej szkoły
w Wojewódzkich Biegach Przełajowych
5 medali wywalczyli lekkoatleci naszej szkoły
w Wojewódzkich Biegach Przełajowych,
które odbyły się 25 lutego 2017 r. w Kolbuszowej.
Na uwagę zasługuję bieg juniorów młodszych na 3 km,
w którym całe podium zajęli uczniowie z klasy 1c
V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
Nasi biegacze 11 marca 2017 r. będą startować
w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych
w Jeleniej Górze.
Wyniki:
3 km M juniorzy młodsi
I miejsce Jakub Przydział
II miejsce Damian Tereszkiewicz
II miejsce Karol Sokół
2 km K juniorki młodsze
II miejsce Emilia Czapka
2 km M młodzicy
I miejsce Jakub Kozdrański
3 km M juniorzy
IV miejsce Kamil Kawalerski
Piotr Kowal
13.02.2017
Jakub Przydział zajął III miejsce podczas Halowych Mistrzostwach Polskich Juniorów i Juniorów Młodszych
Podczas trzydniowych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
odbywających się w Toruniu w dniach 11-13 lutego 2017 r. znakomicie zaprezentowali
się zawodnicy z naszej szkoły.
Jakub Przydział podobnie jak rok wcześniej wywalczył brązowy medal.
W zawodach brało udział prawie 1000 zawodników z całego kraju.
Wyniki naszych uczniów:
III miejsce Jakub Przydział 1000 m, 2:34.85
V miejsce Emilia Czapka 600 m, 1:36.88
VIII miejsce Damian Tereszkiewicz 2000 m, 5:51.60
X miejsce Kamil Tereszkiewicz 1500 m, 4:13.28
XIV miejsce Karol Sokół 600 m, 1:26.38
XXV miejsce Natalia Grochala 600 m, 1:48.15
Piotr Kowal
5.02.2017
Turniej Młodziczek o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie
W dniach 4 oraz 5 lutego 2017 r. rozegrano Turniej Młodziczek
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.
Zespoły rywalizowały w dwóch halach, w systemie każdy z każdym
z następującymi wynikami:
MKS V LO Rzeszów - UKS 15 Przemyśl 2:0 (25:17; 25:22)
RKS Bolesław Rzeszów - MUKS POPRAD Stary Sącz 0:2 (19:25; 22:25)
RKS Bolesław Rzeszów - MKS Łańcut 0:2 (13:25; 8:25)
MUKS POPRAD Stary Sącz - MKS Łańcut 2:0 (25:22; 26:24)
MKS V LO Rzeszów - RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:21; 25:15)
UKS 15 Przemyśl - MUKS POPRAD Stary Sącz 0:2 (20:25; 8:25)
MKS V LO Rzeszów - MKS Łańcut 2:1 (15:25; 25:20; 25:11)
MKS V LO Rzeszów - MUKS POPRAD Stary Sącz 0:2 (17:25; 22:25)
UKS 15 Przemyśl - MKS Łańcut 2:1 (15:25; 25:17; 15:7)
UKS 15 Przemyśl - RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:23; 25:14)
Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały upominki
od firm SYLVECO, KOBI i ELGOTECH
natomiast pierwsze trzy zespoły pamiątkowe puchary,
które wręczał Dyrektor ZSO nr 2 w Rzeszowie Pan Wojciech Wilk.
Oprócz pucharów Pan Dyrektor ufundował statuetki
dla najlepszych zawodniczek Turnieju
a firma SYLVECO kosmetyki dla wyróżniających
się zawodniczek w swoich zespołach.
Klasyfikacja końcowa Turnieju:
I miejsce - MUKS POPRAD Stary Sącz (Siatkarski Ośrodek Szkolny)
II miejsce - MKS V LO Rzeszów (Siatkarski Ośrodek Szkolny, klasa I)
III miejsce - UKS 15 Przemyśl (Szkoła Partnerska SOS)
IV miejsce - MKS Łańcut
V miejsce - RKS Bolesław Rzeszów (Siatkarski Ośrodek Szkolny, klasa II)
Nagrody Indywidualne:
Najwszechstronniejsza zawodniczka - Kamila Skoczeń, MUKS POPRAD Stary Sącz
Najlepsza przyjmująca - Julia Kruczek, MUKS POPRAD Stary Sącz
Najlepsza rozgrywająca - Kinga Szyszka, MKS V LO Rzeszów
Najlepsza Atakująca - Gabriela Bieniek, MKS V LO Rzeszów
Najlepsza broniąca - Anna Szpyt, UKS 15 Przemyśl
Najlepsza zagrywająca - Julia Misiołek, RKS Bolesław Rzeszów
Wyróżniające się zawodniczki w zespołach:
MUKS POPRAD Stary Sącz - Ewa Liana,
MKS V LO Rzesżów - Izabela Woś,
UKS 15 Przemyśl - Emilia Kuźniar,
MKS Łańcut - Sandra Kosiarska,
RKS Bolesław Rzeszów - Natalia Szczur
Michał Łukowicz
22.12.2016
Młodzi siatkarze na lekcjach pokazowych
Pod koniec ubiegłego roku, uczniowie klas 1c i 2c Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
wzięli udział w dwóch treningach pokazowych.
Pierwszy z nich odbył się w Szkole Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie.
Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego z tamtejszej szkoły
z p. Sebastianem Sondejem na czele,
chłopcy z klasy 2c zaprezentowali szereg ćwiczeń technicznych i taktycznych,
demonstrując wysoki poziom wyszkolenia.
Z kolei siatkarze z klasy 1c, uświetnili swoim treningiem imprezę
w Zespole Szkół w Krasnem pod nazwą
Dzień z siatkówką w gminie Krasne.
Warto dodać, że gościem specjalnym imprezy był pan Krzysztof Ignaczak
były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów i wielokrotny reprezentant Polski,
a prywatnie tato naszego ucznia z klasy 1c - Sebastiana.
Obydwa treningi były doskonałą promocją naszej szkoły
i przyczyniły się do popularyzacji piłki siatkowej
wśród uczniów miejscowych szkół.
Trener Grzegorz Wisz
19.12.2016
Reprezentacyjną przygodę podsumowują Jakub Dereń i Jakub Durski
W rozgrywanym pod koniec listopada turnieju EEVZA U17
nasz klub miał aż trzech reprezentantów.
Drużynę u17 prowadził trener Artur Łoza,
dodatkowo na pozycji rozgrywającego występował Jakub Durski,
a na libero Jakub Dereń.
Młodzi zawodnicy opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych
z występami w biało-czerwonych barwach.
Jak się czuliście po otrzymaniu powołania do reprezentacji Polski u17?
Jakub Dereń: Myślę że było to bardzo miłe zaskoczenie,
ale również okazja do pokazania swoich umiejętności
i sprawdzenia siebie na tle najlepszych zawodników z całej Polski.
Jakub Durski: Na początku czułem się bardzo podekscytowany,
w końcu zostaliśmy najlepszą czternastką w naszym kraju.
Po dniu od otrzymania tej informacji te emocje opadły
i byliśmy w pełni zmotywowani żeby grać
naszą najlepszą siatkówkę i udowodnić,
że wybory trenerów było trafne.
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
15.12.2016
Andrzej Supron spotkał się z rzeszowską młodzieżą w hali sportowej przy V LO w Rzeszowie
W hali sportowej przy V LO w Rzeszowie w czwartkowe południe rządzili zapaśnicy.
W ramach ministerialnego programu
Mały Mistrz z najmłodszymi zapaśnikami
oraz z młodzieżą liceum sportowego spotkał się jeden
z najbardziej utytułowanych polskich zapaśników Andrzej Supron.
- To dla nas wielki zaszczyt i świetna okazja do promowania zapasów
- mówi Krzysztof Nowak, prezes sekcji zapaśniczej Stali Rzeszów
To właśnie sekcja była organizatorem spotkania.
W zawodach na zapaśniczych matach uczestniczyło 5 szkolnych reprezentacji.
- Zawody składały się z trzech konkurencji:
wypychanie z maty, tzw. podnoszenie kolan oraz walka o piłkę.
Zabawy było mnóstwo. Dzieci garną się do rywalizacji
- mówił Sebastian Maczuga, trener zapaśników Stali Rzeszów.
Andrzej Supron mistrz Europy, świata i srebrny medalista olimpijski,
który jest ambasadorem akcji
Mały Mistrz nie bez powodu
zdecydował się na wizytę w Rzeszowie.
Reaktywowana przed kilku laty sekcja ma już mnóstwo osiągnięć.
Nie tylko w zapasach seniorów, ale także dzieci i młodzieży.
W klasyfikacji wszystkich polskich klubów dzieci
z sekcji zapasów Stali Rzeszów zajmują drużynowo pierwsze miejsce w Polsce.
Juniorzy plasują się na drugiej pozycji na 56 polskich klubów.
- Nasza akcja propaguje zapasy bo to najlepsza dyscyplina sportu
przygotowująca ogólnorozwojowo.
Treningi zapaśnicze przydają się zawsze, są świetną podstawą,
bazą do wejścia później w każdą inną dyscyplinę sportu.
Chcemy promować zapasy także dlatego by kiedyś podstawy
treningu zapaśniczego znalazły się w programie zajęć szkolnych z wf.
Doskonale kształtują młodych ludzi pod względem psychofizycznym.
Im więcej dzieci i młodych ludzi zarazimy sportem tym zdrowsze
będziemy mieli społeczeństwo.
Chcemy jak najwięcej młodzieży wyciągnąć z wirtualnego świata.
Inwestycja w sport dzieci i młodzieży zwraca się wielokrotnie
- mówi Andrzej Supron.
Dodawał, że Rzeszów zajmuje w jego karierze sportowej szczególne miejsce.
- To tu właśnie zdobyłem swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski.
Tu zaczęła się moja kariera - mówi.
Po turnieju dzieci Andrzej Supron spotkał się młodzieżą V LO.
link
czytaj więcej:
rzeszow.wyborcza.pl
youtube.com
supernowosci.pl
rzeszow.tvp.pl
itvpolska.pl
14.12.2016
Młoda Liga: Zwycięski bój z Jastrzębskim Węglem
W ostatnim spotkaniu w 2016 roku w rozgrywkach Młodej Ligi
podopieczni trenera Jacka Podpory stoczyli zacięty bój z Jastrzębskim Węglem.
Po pięciu wyrównanych setach lepsi okazali się rzeszowianie,
którzy pokonali drużynę prowadzoną przez trenera Jarosława Kubiaka.
Tytuł MVP powędrował w ręce Marcina Karakuły.
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:15, 25:23, 21:25, 21:25, 20:18)
Skład drużyny: Marcin Karakuła (11), Bartosz Golesz (9), Michał Marszałek (13), Szymon Seliga (14),
Damian Hudzik (14), Maksymilian Starzec (5), Piotr Macheta (libero)
oraz Dawid Woźniak (libero), Dominik Paszek, Marcin Cebula,
Maciej Jakubek (5), Dominik Bożek, Kamil Paterek (3).
Trener Jacek Podpora
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
12.12.2016
LICEALIADA: Półfinał Wojewódzki Licealiady w pływaniu
W dniu 12 grudnia 2016 r. w Kolbuszowej odbył się
półfinał Wojewódzki Licealiady w pływaniu.
Naszą szkolę reprezentowali uczniowie:
Bartosz Lasocki I g MS
Radek Kij I g MS
Jędrzej Kędzierski I g MS
Kamil Drzazga I g MS
Jakub Krzystanek I g MS
Amadeusz Sowiński II c LO
Szymon Gilarski II c LO
Jakub Wasylów z klasy I c LO.
Ekipa w przedstawionym składzie w sztafecie z wynikiem 4,06 zdobyła
brązowy medal potwierdzając tym doskonała formę.
W pływaniu indywidualnym w stylu motylkowym bezkonkurencyjny
okazał sie
Amadeusz Sowiński zdobywając
złoty medal.
Trenerzy: Barbara Rzepka, Mirosław Wierzbicki
29.11.2016
Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów Kraśnik 25-27.11.2016
W Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów i Juniorów
w Kraśniku brało udział około 250 zawodników z sześciu państw:
Polski, Niemiec, Łotwy, Kanady, Białorusi, Słowacji.
Nasi reprezentanci z Rzeszowa przywieźli z Kraśnika pięć medali:
złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.
W grupie wiekowej kadetów najlepiej spisał się
Daniel Budyka
który pewnie wygrał swoją kategorię 50 kg i zdobył
złoty medal.
Łukasz Grzybowski (absolwent V LO) wygrał swoje trzy kolejne pojedynki i dotarł do finału.
Niestety w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Białorusi
i zadowolić się
srebrnym medalem w kategorii 74 kg.
Jest to debiut Łukasza w większej kategorii wagowej.
Tomek Kościółek z łatwością wygrywał swoje pierwsze walki,
w pojedynku półfinałowym przy dużym prowadzeniu naszego
zawodnika chwila dekoncentracji kosztowała go przegraną na plecy.
Następna walka to pewna wygrana i zdobycie
brązowego medalu kategorii 96 kg.
W klasyfikacji drużynowej niewiele zabrakło do podium,
przy remisie punktowym decydowały zajęte miejsca zawodników,
Rzeszów uplasował się na czwartym miejscu.
czytaj więcej:
zapasy.rzeszow.pl
27.11.2016
Akrobatyka
25-27.11.2016 r. w Łańcucie odbyły się równocześnie dwie duże imprezy.
Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej,
skokach na trampolinie i skokach na ścieżce,
oraz
Młode Talenty w akrobatyce sportowej,
skokach na trampolinie i skokach na Ścieżce.
W obydwóch zawodach brali udział uczniowie z naszej szkoły.
Zaprezentowali różne układy w różnych kategoriach i konkurencjach,
z dobrej strony pokazały się dziewczęta w skokach na trampolinie.
Zawody te zakończyły tegoroczny sezon startowy.
Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w akrobatyce sportowej,
skokach na trampolinie i skokach na ścieżce.
Wyniki akrobatyka
Iga Klesyk klasa II c LO w konkurencji 2-ki mieszane zdobyła
złoty medal w kategorii senior.
Wiktoria Żółkiewicz klasa III c GS w konkurencji 3-ki kobiet zdobyła
srebrny medal w kategorii senior .
Martyna Wojnar klasa II c GS w konkurencji 2-ki kobiet zdobyła
złoty medal w kategorii senior.
Julia Mikuła klasa II c GS w konkurencji 3-ki kobiet w kategorii 11-16 lat zdobyła
srebrny medal.
Skoki na trampolinie
Natalia Kozak klasa II c LO w skokach synchronicznych zdobyła
złoty medal w kategorii senior.
Dominika Warchoł klasa II c LO w skokach synchronicznych
srebrny medal w kategorii senior.
Natalia Kozak klasa II c LO w skokach indywidualnych czwarte miejsce w kategorii senior.
Młode Talenty w akrobatyce sportowej,
skokach na trampolinie i skokach na ścieżce.
Wyniki akrobatyka
Klaudia Balawender klasa II c GS w konkurencji 2-ki kobiet w kategorii junior młodszy zdobyła
złoty medal.
Jakub Blicharski klasa I d GS w konkurencji 2-ki mieszane w kategorii junior młodszy zajął szóste miejsce.
Ewelina Fijołek
26.11.2016
Sukces tancerek
Patrycja Cygan oraz Aleksandra Majcher z klasy I c LO właśnie wróciły
z Mistrzostw Świata w Show Dance gdzie zdobyły III miejsce.
Zawody odbywały się w dniach 21 do 26 listopada 2016 r. w niemczech w Riesa.
W ich konkurencji startowało 25 zespołow z całego świata.
Układ który wykonały przedstawiał historię co wydarzyło sie
podczas pełni księżyca.
Wykonanie zachwyciło sędziów którzy uznali że dziewczęta zasłuzyły
na trzecie miejsce.
Ewelina Fijołek
26.11.2016
Młoda Liga: Wywozimy z Będzina trzy punkty
Spotkaniem wyjazdowym z MKS-em Będzin, rzeszowianie rozpoczęli rundę rewanżową
w ramach rozgrywek Młodej Ligi.
Podopieczni trenera Jacka Podpory potrzebowali czterech setów,
aby zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo.
MVP spotkania wybrany został Kamil Paterek.
MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:19, 17:25, 22:25, 21:25)
skład drużyny:
Marcin Karakuła, Michał Marszałek, Dominik Paszek, Maciej Jakubek,
Damian Hudzik, Jan Zubik, Piotr Macheta (libero)
oraz Kamil Paterek, Paweł Małek, Marcin Cebula, Dawid Woźniak (libero).
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
19.11.2016
II liga: Niebylec pokonany
W ramach 8. kolejki II ligi mężczyzn zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów
na wyjeździe mierzyli się z drużyną Neobusu Raf-Mar Niebylec.
W trzech setach lepsi okazali się rzeszowianie,
którzy od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania.
Najlepiej punktującym tego meczu w szeregach AKS-u był Michał Marszałek.
AKS V LO Rzeszów - Neobus Raf-Mar Niebylec 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)
Skład drużyny:
Marcin Karakuła (7), Bartosz Golesz (9), Michał Marszałek (11),
Dominik Paszek (9), Maksymilian Starzec (4), Damian Hudzik (6),
Łukasz Drążek (libero) oraz Maciej Jakubek, Jan Zubik, Jakub Burnatowski,
trener Jacek Podpora
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
16.11.2016
Reprezentacja Polski na Mistrzostwa EEVZA chłopców do 17 lat
Trener Artur Łoza powołał 14-osobowę reprezentację Polski
na Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) do lat 17 chłopców,
które zostaną rozegrane w łotewskim Daugavpils od 23 do 27 listopada.
Biało-czerwoni zagrają kolejno z Estonią, Rosją, Łotwą, Białorusią i Ukrainą.
Polski zespół odleci na Łotwę 22 listopada.
Do tego czasu będzie przygotowywać się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.
Od 13 do 16 listopada odbywały się tam konsultacje kadry w tej kategorii wiekowej,
na które przyjechało 24 zawodników. Z tej grupy trener Łoza wybrał czternastkę.
Turniej na Łotwie będzie również pierwszą rundą eliminacji do mistrzostw Europy do 17 lat,
które rozegrane zostaną w lipcu 2017 roku. Awans uzyska zwycięzca.
Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca zagrają w kwietniu w barażach.
Trenerzy kadry U-17 Artur Łoza i Ariel Fijoł związani są z Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi.
Pierwszy z nich jest koordynatorem w woj. podkarpackim, drugi pracuje w Gdańsku,
a statystyk-trener wspomagający Tomasz Wątorek, w Kielcach.
Kadra na konsultacje w Spale została wyłoniona na podstawie gry
i sprawdzianów zawodników w tegorocznym Turnieju Nadzieli Olimpijskich w Spale.
Pierwsze odbyły się w październiku. Drugie miały miejsce 13-16 listopada.
Z tej grupy została wyłoniona reprezentacja kraju.
Skład reprezentacji U-17 na Mistrzostwa EEVZA:
Michał Nowakowski
Filip Roque De Oliveira
Patryk Cichosz
Jakub Baranowski
Jakub Strulak
Jakub Durski-AKS Rzeszów
Jakub Dereń-AKS Rzeszów
Sebastian Kwiatkowski-TSV Sanok
Szymon Trojański
Karol Urbanowicz
Borys Leppert
Jakub Czerwiński
Jakub Jaruzal
Michał Bielecki
czytaj więcej:
pzps.pl
siatka.org
rzeszow.sport.pl
13.11.2016
II liga: Pierwsze zwycięstwo na naszym koncie
Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotowali
podopieczni trenera Artura Łozy w rozgrywkach II ligi.
Dobra gra całej drużyny dała wygraną 3:1 z zespołem Błękitnych Ropczyce.
Najlepiej punktującym w szeregach AKS-u był Bartosz Golesz.
AKS V LO Rzeszów - KS Błękitni Ropczyce 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:23)
Skład drużyny:
Marcin Karakuła (12), Bartosz Golesz (19), Michał Marszałek (11),
Szymon Seliga (18), Damian Hudzik (7), Maksymilian Starzec (6), Łukasz Drążek (libero)
oraz Piotr Macheta (libero), Jakub Burnatowski, Jan Pyrsak.
trener Artur Łoza
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
11.11.2016
4. PKO Bieg Niepodległości
11 listopada odbyły się w Rzeszowie uroczystości upamiętniające odzyskanie
przez Polskę niepodległości.
Jak co roku, w tym wyjątkowym dniu zorganizowano część sportową obchodów,
bieg na dystansie dziesięciu kilometrów, czyli Rzeszowską Dychę.
W rywalizacji wzięło udział 1269 zawodników,
wspieranych przez kibiców Gimnazjum Sportowego
i V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
Nasi uczniowie nie zawiedli również jako wolontariusze,
pracując w depozycie, na mecie zawodów i w punkcie z wodą.
W ten sposób z pewnością wyrazili swój patriotyzm i poczucie wspólnoty.
Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele, Monika Kawa i Wiesław Ziaja.
W kategorii wiekowej wystąpili uczniowie liceum:
Jakub Chmiel (kl. III d), zajmując 3. miejsce
oraz Szymon Paszkiewicz (kl. I a) - 7. miejsce.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: L. Bialic, D. Byjoś,
J. Filip, K. Maciołek-Rzucidło, J. Rożko.
L.B.
30.10.2016
Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach
W dniach 28 - 30 października 2016 r. w miejscowości Komorniki koło Poznania
odbywały się V Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach.
W zawodach brała udział rekordowa liczba prawie 200 zawodników.
Uczestniczył w nich uczeń klasy II c Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
-
Jakub Stachura, zawodnik klubu ZKS
Stal Rzeszów,
który w kategorii 73 kg zdobył brązowy medal.
Ewelina Fijołek
29.10.2016
Mistrzostwa Świata IDO Jazz Dance
Od 26 do 29 października 2016 r. w niemieckim mieście Wetzlar
odbywały się Mistrzostwa Świata IDO Jazz Dance.
W zawodach uczestniczyło ponad dwadzieścia zespołów z całego świata.
Nasze uczennice z klasy I c LO -
Patrycja Cygan
i
Aleksandra Majcher
wraz z zespołem Kornele wywalczyły czwarte miejsce,
które uznały ze ogromny sukces.
Ewelina Fijołek
23.10.2016
Młoda Liga: Z Lubinem za trzy punkty!
W ramach trzeciej kolejki rozgrywek Młodej Ligi,
drużyna Asseco Resovii Rzeszów podejmowała na własnym parkiecie
rywali z Lubina. Po czterosetowym zaciętym pojedynku,
zwycięstwo powędrowało na konto podopiecznych trenera Jacka Podpory.
MVP spotkania wybrany został Piotr Macheta.
Asseco Resovia Rzeszów Cuprum Lubin 3:1 (27:29, 26:24, 25:10, 25:23)
Skład drużyny:
Kacper Komar, Maciej Jakubek, Paweł Małek, Dominik Paszek,
Jan Zubik, Kamil Drzazga, Piotr Macheta (libero)
oraz Marcin Nykiel, Marcin Cebula.
Trener Jacek Podpora
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
mlodaliga.pl
22.10.2016
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w akrobatyce sportowej
W sobotę 22 października 2016 r. w hali sportowej MOSiR-u
w Łańcucie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w akrobatyce sportowej.
W zawodach brali udział uczniowie klasy I d Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.
Startowali w konkurencji dwójek kobiet, dwójek mieszanych,
trójek kobiet, w kategorii młodzik.
Wyniki:
Jakub Blicharski w konkurencji dwójek mieszanych zdobył
brązowy medal.
Zuzanna Stopa w konkurencji trójek kobiet wywalczyła ósme miejsce.
Olga Orłowska w konkurencji trójek kobiet uplasowała się na jedenastym miejscu.
Oliwia Sitek w konkurencji dwójek kobiet osiągnęła szóste miejsce.
Julia Czech w konkurencji dwójek kobiet wywalczyła siódme miejsce.
Zuzanna Stopa w konkurencji dwójek kobiet uplasowała się na miejscu dwunastym.
Ewelina Fijołek
13.10.2016
Artur Łoza trenerem reprezentacji Polski do lat 17
Podczas rozgrywanego w Spale Turnieju Nadziei Olimpijskich
oficjalną nominację na trenera reprezentacji
Polski do lat 17 otrzymał Artur Łoza,
jego asystentem został Ariel Fijoł z Lotosu Trefla Gdańsk.
Uznanie w oczach nowych trenerów kadry znalazło
trzech zawodników z naszego województwa:
Jakub Durski, Patryk Giża z AKS-u Rzeszów
i Sebastian Kwiatkowski z TSV Mansard Sanok.
Turniej Nadziei Olimpijskich to pierwszy
sprawdzian dla młodych siatkarzy z całej Polski,
w którym rywalizują reprezentacje województw.
Podkarpacie reprezentowane w większości
przez AKS Rzeszów pewnie wygrało swoją
grupę eliminacyjną pokonując kolejno po 2:0 województwa:
pomorskie, opolskie i łódzkie.
W ćwierfinale po zaciętym meczu uległo niestety
woj. mazowieckiemu, w meczach o miejsca 5-8 nasza drużyna
prowadzona przez trenerów Artura Łozę i Grzegorza Wisza
wygrałą z zachodnio-pomorskim,
a w ostatnim meczu musiała uznać wyższość łódzkiego
ostatecznie plasując sie na 6 miejscu w turnieju.
Trenerzy Artur Łoza i Ariel Fijoł wspólnie przyglądali
się i analizowali grę wszystkich województw by
ostatecznie wyłonić 24 osobową szeroką kadrę Polski U-17.
Wśród nich swoje uznanie w oczach szkoleniowców znalazło
3 zawodników z naszego regionu:
Kamil Durski i Patryk Giza (AKS Rzeszów)
i Sebastian Kwiatkowski (TSV Mansard Sanok).
Świeżo wybranych reprezentantów czekają
teraz trzy zgrupowania w Spale,
kolejno 23-28.10, 13-16.11 i 16-22.11.2016.
Podczas kampów wyłoniona zostanie 14 zawodników,
która rywalizować będzie w turnieju drużyn
środkowo-europejskich EEVZA (22-28.11 Łotwa) z Rosją,
Ukrainą, Białorusią, Łotwą i Estonią.
Turniej ten będzie pierwszą fazą eliminacji
do Mistrzostw Europy do lat 17, awans do nich uzyska drużyna
która zwycięży w turnieju.
Druga i trzecia pozycja da możliwość gry w turnieju barażowym.
Mistrzostwa Europy odbędą się w sierpniu 2017.
Tener Artur Łoza:
Ogromnie się cieszę że PZPS
powierzył mi tak odpowiedzialną rolę,
traktuję to powołanie jako docenienie mojej
już ponad 20-letniej pracy w młodzieżowej siatkówce,
a także wyróżnienie i uznanie dla całego naszego
środowiska rzeszowskiej siatkówki.
Myśle że wpływ na to miały sukcesy
i system pracy naszych drużyn klubowych,
a także to ze spora grupa naszych wychowanków
stanowi o sile reprezentacji młodzieżowych
w ostatnich latach.
Nie zapominajmy że w chwili obecnej
na parkietach PlusLigi i I ligi występuje
także sporo naszych Resoviaków,
także jest też dowód na to że nasza praca
z młodzieżą ma również przełożenie
na grę w dorosłej zawodowej siatkówce.
czytaj więcej:
aks.rzeszow.pl
gazeta.rzeszow.pl
10.10.2016
Medalowy występ naszych akrobatów
w Pucharze Świata w Akrobatyce Sportowej oraz Rzeszów International Acro Cup
Od piątku 7 października do niedzieli 9 października 2016 r.
w rzeszowskiej hali Podpromie odbywał się Puchar Świata
w Akrobatyce Sportowej oraz Rzeszów International Acro Cup.
Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Gimnastyczny
oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Akrobatyki Sportowej.
Zawody odbyły się pod Patronatem Wojewody Podkarpackiego,
Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Startowało w nich ponad 260 zawodników z ośmiu krajów:
USA, Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Polski, Gruzji, Czech i Walii.
Polską kadrę narodową reprezentować mogli zawodnicy,
którzy dostali rekomendację Polskiego Związku Gimnastycznego.
Miło nam, że wśród nich znaleźli się uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
Wielkie emocje towarzyszyły niedzielnemu finałowi Pucharu Świata,
w którym wystąpili między innymi akrobaci w konkurencji dwójek mieszanych.
Rywalizowały ze sobą przede wszystkim świetnie dysponowane pary
z Rosji (Elena Muraszko i Ivan Nesterenko faworyci zawodów),
Kazachstanu (Dmitrij Fedkowicz i Angelina Janickaja
- finaliści tegorocznych MŚ w Putian), Białorusi (Artur Bieljakow i Volha Melnik)
i Polski (Iga Klesyk i Jakub Tronina).
Do ostatnich chwil nie wiadomo było, jak te zespoły uplasują się na podium.
Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji rzeszowska para:
Iga Klesyk z klasy II c V Liceum Ogólnokształcącego oraz
Jakub Tronina
absolwent Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie wywalczyła
brązowy medal.
To ogromny sukces tej pary i jej trenerów:
Roberta Sokołowskiego i
Eweliny Fijołek.
Para naszych młodych akrobatów w trzecim wystąpieniu wykonała najtrudniejszy układ,
co pozwoliło im sięgnąć po medal. Radość była ogromna.
Rywalizacja w konkurencji trójek kobiet nie wywołała już tylu emocji,
gdyż w ostatniej chwili dwa zespoły odwołały swój udział w zawodach.
Mimo tego bardzo pozytywnie należy ocenić występ rzeszowskiej trójki,
w składzie:
Wiktoria Żółkiewicz z klasy III c GS,
Karolina Pinkowska (absolwentka GS i V LO),
Izabela Matias.
Dziewczęta doskonale wykonały przygotowane układy, szczególnie pierwszy,
w którym prezentuje się statyczne elementy (piramidy).
Pokazały bardzo trudną piramidę, co zwróciło uwagę wszystkich trenerów i sędziów.
Trójka Stali Rzeszów otrzymała najwięcej oklasków i
srebrny medal.
Bezkonkurencyjnym okazał się zespół z Białorusi:
Julia Iwonczyk, Veranika Nabokina i Karina Sandowicz, brązowe medalistki MŚ z Putian.
Wszystkim naszym uczennicom gratulujemy sukcesów.
To jeszcze bardzo młode zawodniczki, a zdobywają medale w Pucharze Świata,
który odbywa się tylko w kategorii senior.
Imprezą towarzyszącą Pucharowi Świata był Rzeszów International ACRO CUP,
w którym można było podziwiać zawodników kategorii juniorskich: 8-15, 11-16, 12-18, 13-19 i seniorów.
W tych zawodach również uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Wyniki turnieju Rzeszów International ACRO CUP:
Srebrny medal w konkurencji trójek kobiet w kategorii senior:
Lena Skowrońska z klasy II c GS,
Aleksandra Szczypek z klasy III c GS.
Brązowy medal w konkurencji dwójek kobiet w kategorii junior:
Martyna Wojnar z klasy II c GS wraz z
Malwiną Salą absolwentką GS.
Brązowy medal w konkurencji dwójek kobiet w kategorii młodzik:
Klaudia Balawender z klasy II c GS.
Siódme miejsce w konkurencji trójek kobiet w kategorii 12-18 lat:
Wiktoria Kapała z klasy I d GS.
Ósme miejsce w konkurencji trójek kobiet w kategorii 11-16 lat:
Julia Mikuła z klasy II c GS.
Ewelina Fijołek.
9.10.2016
4. PKO Maraton Rzeszowski
W niedzielę, 9 października 2016 r. odbyła się w Rzeszowie kolejna impreza biegowa,
przyciągająca coraz więcej zawodników oraz kibiców.
W jej organizację zaangażowali się trenerzy lekkiej atletyki,
Mirosław Wierzbicki i Piotr Kowal. Nie zawiedli również uczniowie
V Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie,
którzy jako wolontariusze pomagali na trasie zawodów,
w depozycie i na mecie.
Głośny doping, jak co roku, zagwarantowali nasi gimnazjaliści,
wspierając zawodników do walki o jak najlepsze wyniki.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele:
L. Bialic, D. Byjoś, J. Filip, M. Kawa,
K. Maciołek-Rzucidło, J. Rożko, B. Rzepka,
B. Pastuła-Szeląg, E. Szach, W. Ziaja.
L.B.
9.10.2016
4. PKO Maraton Rzeszowski
W dniu 9 października 2016 roku odbył się 4. PKO MARATON RZESZOWSKI.
Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pomagali w organizacji tej imprezy,
m. in. obsługując cztery punkty odżywcze.
Nasz mieścił się na wysokości szkoły, na bulwarach.
Dziewczyny i chłopcy z klasy III C pod opieką pań Barbary Rzepki i Ewy Szach
na 10. i 32. kilometrze trasy podawali wodę, napoje izotoniczne,
banany i czekoladę.
Zanim przybiegli maratończycy, spacerujące pieski interesowały się,
co też dziwnego się dzieje na
ich trawnikach (zob. zdjęcia).
Opowiadaliśmy ich panom o tradycyjnym już w Rzeszowie biegu maratońskim
i - oczywiście - o naszej szkole sportowej.
Biegaczy zachęcaliśmy do wysiłku głównie słowami:
już niedaleko.
A oni, na pytanie, co podać, czego potrzebują, odpowiadali METĘ.
E.Sz.
9.10.2016
Udział Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 2
w organizacji i przygotowaniu punktów odżywczych na trasie
4. PKO Maratonu Rzeszowskiego
W dniu 9 października 2016 r. odbył się w Rzeszowie
4. PKO Maraton Rzeszowski.
Po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej szkoły
pomagał przy organizacji biegu.
Uczniowie od samego rana organizowali sobie pracę w punktach odżywczych
na trasie biegu: nalewali wodę, porcjowali banany i czekoladę.
W czasie przebiegu uczestników maratonu przez punkt podawali napoje i owoce.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi grupami biegaczy uczniowie
dbali o czystość i porządek w obrębie punktu odżywczego:
zbierali puste kubki i tacki, wyrzucali puste butelki
po napojach i kartony po owocach.
Po zakończeniu maratonu stanowisko zostało uprzątnięte,
a uczniowie zmęczeni, ale w dobrych humorach rozeszli się do domów.
Kinga Maciołek-Rzucidło
8.10.2016
Młoda Liga: Zwycięstwo na inaugurację sezonu!
Podopieczni trenera Jacka Podpory pewnym zwycięstem nad drużyną
MKS-u Będzin zainaugurowali rozgrywki Młodej Ligi.
Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Kacper Komar.
Asseco Resovia Rzeszów MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)
Skład drużyny: Komar, Jakubek, Hudzik, Zubik, Kłęk, Paszek, Macheta (libero) oraz Małek.
czytaj więcej:
aksrzeszow.pl
mlodaliga.pl
25.09.2016
Emilia Czapka Mistrzynią Polski
W dniach 24-25.09.2016 r. w Słubicach
na stadionie olimpijskim Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce.
Zawody były jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
Mistrzynią Polski w biegu na 600 m wynikiem 1:37,50,
została Emila Czapka z klasy 3 c
Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.
Uzyskany czas Emilii był jej rekordem życiowym.
W zawodach swój rekord życiowy poprawił
również Jakub Kozdrański z klasy 2 b GS,
który z czasem 1:27,48 uplasował się
na dziesiątym miejscu w biegu na 600 m.
Warto dodać, że Jakub był najlepszy w swoim roczniku.
Piotr Kowal
25.09.2016
Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach na trampolinie i akrobatyce sportowej
W dniach 23-25.09.2016 r. w Zielonej Górze
w Hali Akrobatycznej MOSiR-u odbyły się
Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach na trampolinie
i akrobatyce sportowej.
Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Gimnastyczny
oraz Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej.
W zawodach wzięli udział uczniowie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.
Wyniki:
Natalia Kozak z klasy II c LO
-
złoty medal w konkurencji trampolina synchroniczna kobiet.
Dominika Warchoł z klasy II c LO
- medal brązowy w konkurencji trampolina synchroniczna kobiet.
Martyna Wojnar z klasy II c GS
oraz Malwina Sala (absolwentka GS)
- brązowy medal w konkurencji dwójek kobiet.
Lena Skowrońska z klasy II c LO,
Aleksandra Szczypek z klasy III c GS
oraz Alicja Sokołowska (absolwentka GS i V LO)
- czwarte miejsce w konkurencji trójek kobiet.
Wiktoria Kapała z klasy I d GS
- ósme miejsce w konkurencji trójek kobiet.
Ewelina Fijołek
14.09.2016
Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce Słubice 2016
Bardzo dobrze spisały się drużyny V LO podczas Mistrzostw Polski Szkół.
Drużyna chłopców po raz dziewiąty z rzędu stała na podium zajmując III miejsce,
dziewczyny z naszej szkoły wywalczyły IV miejsce.
KOMUNIKAT KOŃCOWY
PUNKTACJA KOŃCOWA MĘŻCZYŹNI:
1 LO SMS Aleksandrów Łódzki 1510
2 ZS Mechanicznych Kielce 1413
3 V LO Rzeszów 1384
4 ZSP nr 2 Stalowa Wola 1308
5 Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych Zgorzelec 1278
6 VII LO Zielona Góra 1257
7 ZSS Nowy Sącz 1248
8 I LO Kołobrzeg 1183
9 ZSP nr 2 Garwolin 1127
PUNKTACJA KOŃCOWA KOBIETY:
1 LO SMS Aleksandrów Łódzki 1489
2 III LO Wrocław 1334
3 I LO Grudziądz 1333
4 V LO Rzeszów 1320
5 II LO Stargard 1310
6 II LO Dębica 1299
7 LO KEN Stalowa Wola 1298
8 I LO Kołobrzeg 1283
9 VII LO Zielona Góra 1184
10 ZSP nr 1 CKU Garwolin 1149
11 VII LO Kraków 1148
Skład drużyny:
Chłopcy
1 Marcin Dzimira
2 Patryk Mytych
3 Dawid Graca
4 Jakub Chmiel
5 Konrad Pytak
6 Karol Sokół
7 Jakub Przydział
8 Damian Tereszkiewicz
9 Kamil Kawalerski
10 Ernest Smyczek
11 Łukasz Pańczak
12 Dominik Szczęch
13 Bartosz Otok
14 Bartosz Szpiech
15 Kamil Król
Dziewczęta
1 Jadwiga Kurdziel
2 Karolina Śledziona
3 Dżesika Salach
4 Magda Prokopska
5 Natalia Grochala
6 Andżelika Kabała
7 Magda Pempek
8 Magda Fedor
9 Ania Kotlińska
10 Kamila Olejarka
11 Weronika Kocęba
12 Marcelina Czarnota
13 Izabella Zych
14 Sabina Serafin
15 Karolina Majowicz
16 Gabriela Machalska
Trenerzy: Piotr Kowal, Mirosław Wierzbicki
10.09.2016
Udany start naszych lekkoatletów w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
10 września 2016 r. w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
W zawodach wzięli udział uczniowie Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.
Swój występ mogą zaliczyć do bardzo udanych.
Dzięki doskonałym wynikom zapewnili sobie awans do Mistrzostw Polski,
które odbędą się w dniach 24-25 września 2016 r. w Słubicach.
Wyniki:
Emilia Czapka z klasy 3c - I miejsce w biegu na 600 m (1:38,76)
Jakub Kozdrański z klasy 2b - I miejsce w biegu na 600 m (1:30,05)
Trenerem uczniów jest Piotr Kowal.
Piotr Kowal
4.09.2016
Udana inauguracja sezonu akrobatycznego
12 Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej Winobranie 2016
W dniach 2 - 4 września 2016 r. w Zielonej Górze odbył się
12 Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej
Winobranie 2016.
Zawody stanowiły inaugurację nowego sezonu.
Start uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie był bardzo udany,
co świadczy o dobrze przepracowanych wakacjach
i doskonałej formie naszych zawodników,
którzy podczas turnieju bezbłędnie wykonywali nowe elementy.
Wyniki:
Iga Klesyk z klasy II c LO -
złoty medal
w kategorii senior w konkurencji dwójki mieszane,
Wiktoria Żółkiewicz z klasy III c GS
-
złoty medal w kategorii senior w konkurencji trójki kobiet,
Obie uczennice zostały powołane do kadry narodowej na drugie półrocze 2016 roku.
Martyna Wojnar z klasy II c GS -
złoty medal w kategorii junior w konkurencji dwójki kobiet,
Julia Mikuła - 6 miejsce
w kategorii 11-16 lat w konkurencji trójki kobiet.
Trenerką dziewcząt jest Ewelina Fijołek
Ewelina Fijołek
ARCHIWUM
Archiwum rok szkolny 2015/2016
Archiwum rok szkolny 2014/2015
Archiwum rok szkolny 2013/2014
Archiwum rok szkolny 2012/2013
Archiwum rok szkolny 2011/2012
Archiwum rok szkolny 2010/2011
Archiwum rok szkolny 2009/2010