SZKOLNE KOŁO PTTK

Działalność

20.09.2014
Na szlaku 20.09.2014
20 września 2014 r. Małą, ale mocną grupą wyruszamy na szlak. Trasa wiedzie z Węglówki przez Bonarówkę i Godową do Babicy.

13.09.2014
Na szlaku 13.09.2014
13 września 2014 r. Druga grupa na szlaku. Tym razem droga wiedzie z Wiśniowej przez Pasmo Jazowej do Rzepnika i dalej przez Królewską Górę do zamku Kamieniec.

6.09.2014
Na szlaku 6.09.2014
W pierwszą sobotę września grupa zwiadowcza szkolnego koła PTTK wyruszyła na szlak. Trasa prowadziła z Kąkolówki przez Pasmo Wilczego do Babicy. Zwiadowcy uznali drogę za przyjemną, nadającą się do wędrówki dla wszystkich chętnych koleżanek i kolegów (w odpowiednich butach).

22.10.2013
Spotkanie z podróżnikiem
W dniu 22 października 2013 r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który przedstawił bogatą prezentację multimedialną o RPA. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z bogatą przyrodą tego kraju, ogromnym bogactwem zasobów naturalnych. Dzięki relacjom z podróży poznali też kontrasty społeczne, kulturowe i gospodarcze z jakimi spotykają się mieszkańcy kraju w życiu codziennym.

R.G.
5.01.2011
Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Jesień i zima w obiektywie"

4.01.2011 r. ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Jesień i zima w obiektywie", zorganizowanego przez Małgorzatę Mazurkiewicz, nauczycielkę biologii. W konkursie wzięło udział 44 uczestników z 9 klas. Każdy uczeń mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 4 fotografie. Komisja konkursowa wyłoniła 8 laureatów (kolejność alfabetyczna):
* Katarzyna Budzioch 2h LO
* Joanna Czekańska 3c LO
* Iwona Grzegorczyk 2e LO
* Joanna Hadała 2h LO
* Marzana Kasiak 1b LO
* Konga Koszela 2e LO
* Maja Świątek 2e LO
* Aneta Zioło 3c LO
Wszystkim dziękuję za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii. Zachęcam do obejrzenia prac laureatów oraz kilku innych wyróżniających się fotografii.
MM
18.05.2010
Konkurs fotograficzny - oznaki wiosny

W marcu został ogłoszony Szkolny Konkurs Fotograficzny-Oznaki Wiosny, zorganizowany przez nauczycielkę biologii Panią Małgorzatę Mazurkiewicz. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 uczniów. Każdy uczestnik mógł zaprezentować od 1 do 5 zdjęć, na których ukazana jest budząca się do życia przyroda. Z około 200 zdjęć bardzo trudno było wybrać tylko 10 najlepszych, więc lista laureatów została poszerzona do 20 osób. Wystawa prac laureatów konkursu znajduje się w sali 303. Oto lista osób wyróżnionych:
Paulina Heliniak 3fl
Wioleta Rut 3fl
25.04.2010
Wiosenne marsze na orientację

W dniu 25 kwietnia 2010 r. odbyła się cykliczna impreza pod hasłem "Wiosenne marsze na orientację". Organizatorem jest Rzeszowski Oddział PTTK. W bieżącym roku impreza odbyła się w okolicy Dylągówki. W marszu brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Rzeszowa i okolic. Nasza szkoła była reprezentowana przez 10 osób z klas 3cl, 3fl, 2cl. Uczestnicy marszu podzieleni byli na 2-osobowe zespoły. Otrzymali mapy, na których zaznaczone były punkty kontrolne (do odnalezienia w terenie). W odnalezieniu punktów kontrolnych miały pomagać mapy i kompasy. W przypadku uczniów liceów mapy raczej utrudniały, niż ułatwiały zadanie. Szczęśliwie wszyscy wrócili, choć nie obyło się bez poszukiwań 2 zaginionych osób. Na wyczerpanych marszem zawodników, na mecie czekała nagroda przy ognisku, którą można zobaczyć na zdjęciu (na patyku nad ogniskiem). Impreza dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Jesienią zapraszamy na następne zmagania w terenie. Zapisy u Pani mgr Małgorzaty Mazurkiewicz, nauczycielki biologii.
20.03.2010
Szkolne Koło PTTK wita wiosnę

20 marca 2010 roku młodzież naszej szkoły w Dylągówce powitała wiosnę. W wycieczce zorganizowanej przez Rzeszowski Oddział PTTK uczestniczyli uczniowie klasy 1 el i 3 cl pod opieką Pani mgr Małgorzaty Mazurkiewicz. Pogoda była niemal letnia (kilkanaście stopni ciepła i bezchmurne niebo). Humory dopisały. Uczestnicy mogli skorzystać z darmowej przejażdżki konnej. Na zakończenie można było upiec sobie kiełbaskę. Serwowano również gorącą herbatę i domowe ciasto. Wszystkich chętnych zapraszamy w przyszłym roku.