5.02.2016

10 - lecia Gimnazjum Sportowego
w Rzeszowie

5 lutego 2016 r. - piątek
godzina 12:00 - Uroczysta akademia z okazji Jubileuszu Szkoły na dużej sali gimnastycznej.
•wręczenie wyróżnień Przyjaciel Szkoły Sportowej,
•ślubowanie uczniów klas I Gimnazjum i Liceum na flagę olimpijską,
•wręczenie nagród najlepszym sportowcom za rok 2015,
•pokazy akrobatyczne,
•część artystyczna.
godzina 17:00 - Msza Święta w intencji Szkoły w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej.

W ramach jubileuszu została przygotowana okolicznościowa wystawa oraz wydana księga jubileuszowa.

5.02.2016
Jubileusz 10-lecia Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie
5 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 10-lecia Gimnazjum Sportowego. Dzień ten stał się okazją do wspomnień, nie tylko tych z ostatnich dziesięciu lat, bowiem budynek przy ulicy Hetmańskiej 38 (niegdyś Obrońców Stalingradu) gromadzi od 59 lat młodzież uzdolnioną w różnych dziedzinach.

Uroczystość jubileuszowa pozwoliła przywołać w pamięci miniony czas, powrócić do początków, o których tak pięknie, prosto z serca, podczas oficjalnej części imprezy, opowiadała Pani mgr Jolanta Miąsik.

W trakcie tej wyjątkowej dla społeczności szkolnej akademii historię Gimnazjum Sportowego przypomniał Pan Dyrektor mgr Wojciech Wilk, życzenia dalszych sukcesów przekazali zaproszeni goście. Po raz pierwszy wręczone zostały wyróżnienia za życzliwość, zaangażowanie oraz wspieranie szkoły w jej działaniach oraz honorowy tytuł Przyjaciela Szkoły Sportowej w Rzeszowie, które otrzymali, między innymi: Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, zastępca prezydenta - Stanisław Sieńko, założycielka i wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie - Jolanta Miąsik, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa - Andrzej Dec, Dyrektor Wydziału Edukacji - Zbigniew Bury, były dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, poeta - Jerzy Maślanka, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, człowiek, który zatrzymał Anglię - Jan Domarski.

Jak co roku, tak i podczas akademii jubileuszowej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na flagę olimpijską. Młodzież przyrzekała urzeczywistniać na co dzień szlachetne ideały olimpijskie, dbać o rozwój intelektualny i moralny, godnie reprezentować kraj i szkołę na zawodach sportowych oraz postępować zgodnie z zasadami współżycia społecznego, kultury i tolerancji.

Tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 stało się przyznawanie nagród dla najlepszych sportowców. I tym razem nagrodzeni zostali wybitni zawodnicy, którzy w roku 2015 osiągnęli znaczące sukcesy, a były to, między innymi: V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach, Mistrzostwo Europy Kadetów w piłce siatkowej chłopców, III miejsce w Europejskich Eliminacjach do Olimpiady w skoku wzwyż, IV miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w akrobatyce, brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych dziewcząt, Mistrzostwo Polski Kadetów w piłce siatkowej chłopców, Mistrzostwo Polski w  skokach na trampolinie, brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody. Podczas uroczystości zwrócono również uwagę na fakt, że w 2015 roku zarówno Gimnazjum Sportowe, jak i V Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie zajęły I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół województwa podkarpackiego.

Oficjalną część akademii uświetnili swoim występem absolwenci Gimnazjum Sportowego, obecnie studenci Politechniki Rzeszowskiej, bracia bliźniacy Kamil i Krystian Kłeczkowie, którzy przy aplauzie widowni, do muzyki z filmu Blues Brothers wykonali program artystyczny na trampolinie. Swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali również obecni uczniowie gimnazjum i liceum.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia wystawy, która eksponowała dziesięcioletnie osiągnięcia młodzieży Gimnazjum Sportowego.

Marta Zagórska