Sztandar

Nadanie imienia oraz przyznanie sztandaru zbiegło się w czasie z 20-leciem istnienia szkoły. Proporzec został ufundowany przez Radę Rodziców i uroczyście przyjęty z rąk Prezydenta Miasta Rzeszowa w dniu 8 listopada 1997 r. Na jego płótnie znajdują się słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna hasła ideowe wielu pokoleń Polaków, którzy niejednokrotnie potwierdzili wartość tych słów swoim życiem. Wśród nich był również patron naszej szkoły K. K. Baczyński. W czasie uroczystości z udziałem: władz miasta, rodziców, uczniów i nauczycieli dyrektor przekazał uczniom chorągiew wraz ze słowami:

"Przekazuję Wam ten sztandar jako bezcenny dar Waszych Rodziców. Niech przykład poświęcenia życia dla Ojczyzny przez Krzysztofa Kamila Baczyńskiego będzie dla Was wzorem. Niech mobilizuje do służby Ojczyźnie, a dewiza Bóg, Honor, Ojczyzna oznacza wartości dla Was najważniejsze." Uczniowie odpowiedzieli rotą ślubowania, w której zobowiązali się przestrzegać dewizy okupionej życiem patrona szkoły. Od tej chwili poczet sztandarowy bierze udział we wszystkich ważniejszych uroczystościach szkolnych i państwowych. Jesteśmy dumni z jego posiadania.

Nadanie szkole nowego sztandaru
Dnia 13 października 2012 roku odbyło się poświęcenie i nadanie nowego sztandaru szkole. Uroczystość ta była jednym z punktów Jubileuszu 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 9 oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie.
Nowy Sztandar ma kształt kwadratu o boku 100 cm. Wykonany jest z haftowanej tkaniny, obszytej złotymi frędzlami o długości 7 cm.

AWERS jest w kolorze ciemnoniebieskim, w środkowej części znajduje się otwarta księga, wyszyta jasnoniebieską nicią z konturami w kolorze białym. Nad otwartą księgą umieszczone są koła olimpijskie w kolorach: jasnoniebieskim, żółtym, czarnym, zielonym i czerwonym. W górnej części znajduje się napis: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. K. K. Baczyńskiego SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO. W dolnej: GIMNAZJUM SPORTOWE W RZESZOWIE.

REWERS jest biało-czerwony. Na tym tle umieszczone jest godło państwowe: orzeł wyszyty srebrną nicią z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Powyżej godła napis wyszyty złotą nicią: Bóg, Honor, poniżej: Ojczyzna.
Wygląd sztandaru nawiązuje zarówno do wiedzy i nauki, czego symbolem jest książka jak i do sportu, który obrazują koła olimpijskie. Jest też symbolem miłości do Ojczyzny. Pamiętając o jego wymowie należy okazywać mu cześć.
Sztandar został ufundowany dzięki przychylności Rady Rodziców i 2 firm rzeszowskich tj. MPGK i MPEC.
Wykonała go firma: F.P.U.H. "KRISMARG II", Rzeszów, ul. Warszawska 71.